× Choroby i niedyspozycje

co na suchy męczący kaszel?

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #26758 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic co na suchy męczący kaszel?
Zanim moja nie poszla do lekarza to roznych syropikow probowala i cebuli rowniez, jak i syrop z imbiru z miodem...
Uff na taki kaszel - To jakby ktos dostal zawalu, a dawali mu kropelki na uspokojenie. Nie zadziala.
Moze jakies inchalacje z jakis ziol wybranych?
Ale moja chyba sie nie podejmie i nawet nie slysze juz jak kaszle. Ten psikacz pomogl, gon Telinka do lekarza i poradz sie.
Mam wlasnie ten psikacz w reku, co moge wyczytac to : mikrogramm 100/6 Druckgasinhalation, Lüsung.
Ale pewnie na Twoim zapupiu daleko do lekarza? :laugh:

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #26763 przez jagoda
Replied by jagoda on topic co na suchy męczący kaszel?
Czyli twoja małżonka miała już chyba reakcję alergiczną. A na alergię rzeczywiście nie pomoże ani syropek ani cebula. Oby nie okazało się, że jest teraz uczulona również na inne alergeny.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #26764 przez Tadeusz
Kurcze Jagodka, ale trafilas, cos w tym jest bo moja tez mowila, ze to na pewno alergiczne?

(Madrosc Strycha)

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #26768 przez Claire
Replied by Claire on topic co na suchy męczący kaszel?
U mnie też suchy kaszel utrzymuje się po infekcjach. I nagorsze są zakupy, bo kilka minut po wejściu do sklepu dostaję takiego ataku kaszlu, że muszę opuszczać sklep. :( zastanawiam się czy to tez nie jest alergiczne.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #26770 przez Tadeusz
Rzeczywiscie w tych czasach trzeba alergie widziec u siebie jako zawsze te nr.1 ?
Kiedys tego nie bylo, wyglada to na nowa produkcje zywnosci, jak najtaniej, szybko, najwazniejsze sztuczny dobrany smak. W ciagu ostatnich 20 lat alergie w Europie wzrosly o ponad 300% to mowi samo za siebie.
Zapewne wiele z Was zawsze sie fajnie opalalo na sloncu, a teraz macie te plamy od niego?
Tak ma tez moja zonka od lat,ale i ja od dwoch lat zauwazylem ,ze na rekach po opalaniu jakies czewone placki sie ukazuja, choc male..?
A pigmentu zawsze mialem dosc, opalalo sie kiedys za mlodziaka i na rope i nic nie szkodzilo?
Ah te nowe czasy.. :dry:

(Madrosc Strycha)

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #26775 przez kamilka
Replied by kamilka on topic co na suchy męczący kaszel?
Tadeusz, to nie słońce się zmieniło tylko mamy coraz większy kontakt ze szkodliwą chemią. Plamy po opalaniu to reakcja skóry, która ma kontakt z weglowodorami aromatycznymi na słońce. Po prostu słońce wyzwala jakąś reakcję tych weglowodorów, czego efektem są plamy. A ta szkodliwa chemia często jest w kremach do opalania. :( Najlepiej więc wybierać jak najbardziej naturalne kremy i unikać opalania w godzinach południowych.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #26776 przez Tadeusz
To mi dalas Kamilka do myslenia (szkodliwa chemia i w kremach?)
Wlasciwie to ja nie opalam sie juz od 40-ki, tylko moja lezy plackiem na plazy,a ja pod parasolem wiecej sie opale, no nie zupelnie bo tez czasami przejde sie brzegiem morza :)
Ale dla mojej trzeba cos pomyslec, czym dobrze byloby cialo smarowac, bez tych kremow z chemia?
Masz moze jakis ciekawy typ. Niby urlop wlasnie wykupilismy od 31.03 do upalnego kraju, ale ten miesiac tez szybko zleci...

(Madrosc Strycha)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena