× Choroby i niedyspozycje

Ostroga na pięcie

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26571 przez volare
Ostroga na pięcie was created by volare
Ktoś z mojej rodziny ma paskudną narośl z tyłu na pięcie.
Jest to ostroga, która bardzo przeszkadza w chodzeniu.
Słyszałam o naturalnym sposobie pozbycia się tej dolegliwości a mianowicie podobno pomaga przykładanie plasterka słoniny przez 2 tygodnie na noc.
Ta ostroga to podobno złogi wapnia, które słonina po prostu rozpuszcza.
Czy wiecie coś na ten temat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26572 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Ostroga na pięcie
Jakoś nie chce mi się wirzyć, że słonina rozpuszcza wapno. Miałam kiedyś kolegę w pracy, który miał ten problem i wiem że najpierw miał jakieś zabiegi rozbijania tej ostrogi ale niewiele pomogły i wyleczył się dopiero po operacji. Myślałam, że ostrogi to po prostu rozrost kości jak haluxy, ale po przeczytaniu że to złogi wapnia, przypomniało mi się, że ten kolega był wielkim miłośnikiem sera. I cała rodzina nim żyła bo kupowali na kilogramy, nawet po pół albo całym krążku. No i pewnie tym serem dorobił się ostróg.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26575 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Ostroga na pięcie
Nie słyszałam o słoninie, ale słyszałam o chrzanie. Tyle tylko, że słyszałam a nie sprawdzałam. ;)

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26576 przez volare
Replied by volare on topic Ostroga na pięcie
Ja różnie o tym słyszałam, jedni mówią ze to taka kość a inni, że złogi wapnia, które ta słonina tak jakby rozpuszcza.
Trzeba przez dwa tygodnie na noc przykładać cienki plasterek i umocować bandażem żeby się nie zsunęło.
Opisywała na innym forum kobieta, której ten sposób podał jakiś profesor i była tym bardzo zdziwiona.
Wypróbowała i pomogło.
Operacja to już ostateczność bo później pewnie trzeba rehabilitacje żeby stopa doszła do pełnego zdrowia?

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26586 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Ostroga na pięcie
Fakt operacja to już poważna sprawa,pamiętam że ten mój kolega chodził po niej w gipsie przez długi czas. Warto więc spróbować i jednej i drugiej metody alternatywnej. Najwyżej nie pomoże ale też nie zaszkodzi.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26623 przez kinga
Replied by kinga on topic Ostroga na pięcie
Ja jeszcze słyszałam o moczeniu stóp w roztworze soli iwonickiej. Podobno pomaga, ale pewnie nie wszystkim. Może jednak najpierw pomoczyć w soli a potem ten okład ze słoniny czy chrzanu.?

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26629 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Ostroga na pięcie
Słyszałam, że po operacji to paskudztwo lubi odrastać więc chyba lepiej wypróbować wszystkie naturalne sposoby bo może jednak któryś pomoże.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena