× Choroby i niedyspozycje

Plamy przed oczami

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26368 przez Dora
Plamy przed oczami was created by Dora
Czy zdarza się wam widzieć kolorowe plamy przed oczami? Dziś pojawiły się zielone dosyć duże prostokąty, przesuwające się, znikające i znowu powracające. Wszystko trwało dobrych kilka minut, nie pomogło mruganie, prostokąty powracały po czym odpływały w sina dal. Co to może być? Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26370 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Plamy przed oczami
Hmm, wygląda to na halucynacje. Ale jak będzie się powtarzać to idź do okulisty a jak oczy w porządku to może do neurologa.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26374 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Plamy przed oczami
a może była to tzw. aura przed migreną?

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu - 6 lata 7 miesiąc temu #26381 przez Dora
Replied by Dora on topic Plamy przed oczami
Nie, to nie miało nic wspólnego z aurą. Miewam czasem migreny i wiem co to jest aura. To było coś innego i pierwszy raz mi się zdarzyło. Halucynacje? Może, ale takie plamy widziałam jeszcze raz, już po napisaniu postu. I tym razem zauważyłam, że to jest jakby odbicie, tylko powiększone wyświetlacza telefonu. Spojrzałam w okno i zobaczyłam podwójny obraz zielonego ekranu telefonu. Okno wychodzi na zachód a telefon stał na płn. ścianie przodem na południe więc nie mógł odbić się w szybie. Ale chwilę wcześniej wyświetlacz telefonu zaświecił się, co skłoniło mnie do spojrzenia na niego i wygladało jakby mój mózg (oczy?) zapamietały ten widok i potem widziałam go za oknem tyle tylko że podwójnie i trochę większy. :ohmy:

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26385 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic Plamy przed oczami
Dora, to może być nic groźnego. Mnie czasami wyskakują takie latające plamy jak nadwerężam wzrok np. jak długo czytam zwłaszcza w półmroku i potem spojrzę na światło. Pytałam kiedyś okulistkę co to może być i ona mi tłumaczyła coś o odbijaniu światła na siatkówce ale już dokładnie nie pamiętam. Zapamiętałam tylko, że to jest niegroźne i często się zdarza.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26389 przez Dora
Replied by Dora on topic Plamy przed oczami
Dzięki Zzuza, też myślę, że to jest ta przyczyna, bo wczoraj rzeczywiście wcześniej czytałam a potem spojrzałam na jasne światło za oknem. No i bardzo możliwe, że oko spoczęło na chwilę na wyświetlaczu telefonu. W każdym bądź razie dziś mi się to nie powtarza. :)

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26397 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Plamy przed oczami
Dora, ale jak ci się będzie to powtarzać to jednak idź do okulisty, żeby się upewnić, że to nie jest groźne.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena