× Choroby i niedyspozycje

Pozycja w czasie snu

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu - 6 lata 7 miesiąc temu #26327 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Pozycja w czasie snu
Może bezwiednie układasz się w takiej pozycji jaka jest dla ciebie najlepsza w czasie snu.
Ja mam bóle i zawroty głowy i moja neurolog skierowała mnie na rezonans głowy, nic nie wykazało i teraz podejrzewa, ze to "sprawka" tętnic szyjnych.
Ja też śpię w różnych dziwnych pozycjach, które są dla mnie wygodne.
Poproś okulistę o skierowanie na USG jeżeli podejrzewa problemy ze wzrokiem ale uprzedzam, że trzeba czekać nawet kilka miesięcy albo iść prywatnie.
Kosztuje 140 zł i ja chyba się zdecyduję bo będzie szybciej.
Jeśli jest niedokrwienie mózgu to lepiej szybciej to zbadać.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26333 przez ksenia
Replied by ksenia on topic Pozycja w czasie snu
Może zdecyduję się na płatny rezonans, bo wtedy i szybciej i nie potrzebuję skierowania. Ale ta zmiana pozycji w czasie snu mi nie przeszkadza, raczej ciekawi dlaczego. A problemy z oczami są przejściowe i pomaga masaż karku i ćwiczenia typu mruganie więc też jakoś daję sobie radę. Więc w sumie nie wiem. :unsure:

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26339 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Pozycja w czasie snu
Kseniu, może być tak jak pisze Jasmin, czyli coś z tętnicami szyjnymi. Mózg jest niedotleniony i organizm stara się poprawić jego dokrwienie przez podniesienie rąk. Dobrze byłoby sprawdzić czy to nie jest to, żeby w porę zapobiec większym kłopotom. Ja zrobiłabym USG tętnic.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26369 przez felicja
Replied by felicja on topic Pozycja w czasie snu
A nie masz bólów głowy i nóg lub problemow z marznącymi rękami/stopami? Jeśli tak, to świadczyłoby o zaburzeniach krążenia obwodowego. I w takim przypadku pomóc mogą preparaty z miłorzębu.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26379 przez ksenia
Nie Felicja, w zasadzie nie mam takich problemów. I odpuszczę sobie na razie USG, bo to leżenie na wspak mi nie przeszkadza w końcu. Może to kręgosłup chce się wreszcie wyprostować bo prawie cały dzień siedzę i to nie zawsze w prawidłowej pozycji a na noc układam się znowu skulona. :laugh:

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26442 przez Wega
Replied by Wega on topic Pozycja w czasie snu
Kseniu, mnie to wygląda na problemy z kręgosłupem, najprawdopodobniej z kręgami szyjnymi. Pozycja na wznak najmniej go obciąża.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26446 przez ksenia
To całkiem prawdopodobne tylko nie rozumiem dlaczego przez sen wyciągam ręce nad głowę.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena