× Choroby i niedyspozycje

marznące ręce

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26149 przez zoola
marznące ręce was created by zoola
Nigdy nie byłam specjalnie wrażliwa na zimno a od ub. roku mam problem z marznącymi palcami u rąk. Przy mrozie jak teraz az chce mi się wyć z bólu. :( Kupiłam już specjalne rękawiczki z termoizolacją ale dalej mam problem, zwłaszcza jak coś trzymam w rękach. A tu zapowiadają syberyjskie mrozy. :( I zimno jest mi tylko w palce u rąk. Macie też tak? Jak sobie radzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26151 przez halina
Replied by halina on topic marznące ręce
Coś z krążeniem u ciebie nie tak. W czasie takich mrozów powinnaś powinnaś zrezygnować z noszenia czegokolwiek w rękach i przestawić sie na torby na ramię. I powyjściu na zewnątrz robic ćwiczenia rąk, zginać i wyprostowywać palce itp. a poza tym wymachy rąk. No i lepsze byłyby rękawiczki z jednym palcem.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26155 przez karolina
Replied by karolina on topic marznące ręce
Zoola, konsultowałas te marznące palce z lekarzem? Może to choroba Raynauda? Czy po przyjściu do domu palce masz białe czy czerwone?

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu - 6 lata 7 miesiąc temu #26156 przez zoola
Replied by zoola on topic marznące ręce
@Karolina - czerwone!
@Halina - Ja mam torebkę na ramię ale nie zawsze udaje się uniknąć noszenia czegoś w rękach (np. zakupy). Staram się jednak przekładać raz na jedną raz na drugą rękę i wolną rękę ćwiczę. Ale to na wiele nie pomaga. Rękawiczki z jednym palcem niewygodne ale rozejrzę się za takimi przynajmniej na duże mrozy.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26162 przez telinka
Replied by telinka on topic marznące ręce
Ewidentnie słabo u ciebie z krążeniem obwodowym. Może miłorząb pomógłby?

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26194 przez zoola
Replied by zoola on topic marznące ręce
Miłorząb? Hmm .. trzebaby go chyba brac przez dłuzszy czas, a ja nie mam innych objawów zaburzeń krążenia, tylko palce mi marzną, więc nie wiem czy miłorząb jest dla mnie. :unsure: Na razie zainwestowałam w bawełniane rękawiczki i przed wyjściem smaruję palce bardzo tłustym kremem, nakładam bawełniane rękawiczki a potem te zewnętrzne z termoizolacja i już lepiej. Gorzej tylko jak chcę otworzyć torebkę, wyjąć klucz itp, bo przez te mumie na rękach nie da się i trzeba ściągać rękawice.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26195 przez halina
Replied by halina on topic marznące ręce
Widzisz, potrzeba jest matka wynalazków. A jakbyś jeszcze miała te zewnętrzne rękawice z jednym palcem to byłoby i cieplej i łatwiejsze do ściągania.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena