× Choroby i niedyspozycje

jak wybrać lekarza?

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #25997 przez margot
jak wybrać lekarza? was created by margot
Czym się kierujecie przy wyborze lekarza? Mam skierowanie do gastrologa, na wizytę refundowaną przez NFZ strasznie długo się czeka więc chcę iść prywatnie. I tu mam problem jak wybrać lekarza. Poszłam do prywatnej przychodni a tam kilku gastrologów i którego tu wybrać? :ohmy: Tego, do którego najkrócej się czeka? Temu co ma tytuł przed nazwiskiem, a może tego co ma ładne nazwisko? Czym wy sie kierujecie jeśli o danym lekarzu nic nie wiecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #26001 przez volare
Replied by volare on topic jak wybrać lekarza?
Wybierz tego, który ma najlepszą opinię wśród pacjentów.
Niektórzy lekarze mają swoją stronkę w internecie, tam pacjenci piszą jaki jest ten lekarz.
Poszukaj a jak nie to rozpytaj się wśród znajomych.
To ważne bo z tymi sprawami nie ma żartów.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #26004 przez kinga
Replied by kinga on topic jak wybrać lekarza?
Nie zawsze mozna poznać opinię pacjentów. Ale możesz zapytać w rejestracji, który lekarz cieszy się najlepszą opinią. W końcu płacisz więc możesz wymagać takiej informacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu - 6 lata 9 miesiąc temu #26006 przez margot
Replied by margot on topic jak wybrać lekarza?
Nie miałam okazji popytać pacjentów, ale pytałam pani w rejestracji i ona zrobiła dziwną minę i powiedziała, że wszyscy lekarze u nich są dobrzy. ;)

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu - 6 lata 9 miesiąc temu #26017 przez nata
Replied by nata on topic jak wybrać lekarza?
I dziwisz się? Ona musi wszystkich lekarzy traktowac jednakowo. A co do wyboru, to zależy po co idziesz do tego gastrologa. Jeśli na standardowe badanie typu gastroskopia to chyba wszystko jedno jaki lekarz. Ja w tym przypadku wolałabym kobietę bo raczej delikatniej to zrobi. Ale jeśli masz problem z diagnozą to raczej poszukaj doświadczonego specjalisty, ale takiego który nie kieruje się rutyną.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #26020 przez margot
Replied by margot on topic jak wybrać lekarza?

nata napisał: .....raczej poszukaj doświadczonego specjalisty, ale takiego który nie kieruje się rutyną.

No i o to chodzi, ale jak takiego znaleźć? przecież nie wyczytam tego z listy lekarzy wywieszonej na ścianie w przychodni. ;) Badania, w tym pewnie gastroskopia będą raczej potrzebne, ale nie wiem czy diagnoza będzie łatwa czy nie, bo nie jestem specjalistą.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #26025 przez halina
Replied by halina on topic jak wybrać lekarza?
To na początek może zapiszesz się do któregoś "na nosa", niech zrobi badania i jeśli coś w nich bedzie nie tak i nie bedziesz dowierzać mu to poszukaj innego. Bo może sprawa jest błaha i nie warto wyciągać od razu armat. ;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena