× Choroby i niedyspozycje

Halluksy

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #25962 przez olga
Replied by olga on topic Halluksy
Niezależnie od tego czy halluxy są dziedziczne czy nie i czy to autoimmunologiczna choroba czy nie, zabezpieczyć się przed nią można nosząc wygodne buty na niewielkim obcasie, tak jak to już było tu powiedziane. No i sprawdź czy nie masz płaskostopia poprzecznego, a jeśli tak to spraw sobie wkładki. I to powinno wystarczyć, nawet jeśli masz nieodpowiednie geny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu - 5 lata 4 miesiąc temu #31014 przez halinka11
Replied by halinka11 on topic Halluksy
Cześć babeczki! Słuchacjie morduje się z halluskami już długi długi czas i nadal nie mogę znaleźć rozwiązania, to po specjalistach to po aptekach latałam i wszystkie te ich leki to jeden wielki kicz bo mi nic nie pomogło! oni tam chyba mają nałożone z góry co komu sprzedać :)) Postanowiłam powalczyć sama z tym problemem i poszukać tzw. domowych sposobów ;] z tym że nie wiem, czy to faktycznie działa czynie. Moje poszukiwania zaczęły się od wyszukania kilku tekstów, po pierwsze oczywiście domowe sposoby: biomedical.pl/zdrowie/domowe-sposoby-na-haluksy-3283.html które trzeba wypróbować. Teraz rodzą się pytania, czty w ogóle te sposoby działają? Czytalam też na pogromach mitów medycznych wiele różnych wersji, tam tekst powiela tekst ale jeden obala to, że sposoby nie na hallusky nie działają a inny, że tak. To mi zrobiło zawirowanie w głowie... więc pomyślałam, że może gdzieś zapytam to mi ktoś pomoże i trafiłam tutaj. Co myślicie o tych sposobach? Jest tu sens? W sumie warto chyba spróbować, bo lepiej to zrobić niż potem płakać że się nic nie zrobiło :/

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #31035 przez olga
Replied by olga on topic Halluksy
Jak halluksy już są to nic ich nie cofnie tylko operacja. ;)

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #31039 przez anka
Replied by anka on topic Halluksy
Te sposoby są na zapobieganie haluksom i mogą zmniejszyć ból ale raczej związany z płaskostopiem poprzecznym. I jeśli masz to płaskostopie to odpowiednie wkładki, najlepiej zrobione na miarę, są niezbędne. Sama takie mam i same wkładki wystarczyły. No i buty na niskim obcasie.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #31185 przez gosiaczek
Replied by gosiaczek on topic Halluksy
Drogie Panie, też mam problem z halluksami. Niestety nie wygląda to ładnie, a i ból jest. Zawsze myślałam, że to geny, a tu choroba z autoagresji, co to znaczy? Mógłby ktoś rozwinąć tę myśl?

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #31188 przez halina
Replied by halina on topic Halluksy
Ja nie wierzę w powiązanie haluksów z chorobami z autoagresji. Czy w twojej rodzinie zdarzają się choroby z autoagresji typu reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, łuszczyca itp? Za to geny mogą mieć wpływ o tyle, że dziedziczy się określony typ budowy kości, który daje predyspozycje do haluksow. Czyli jeśli w rodzinie są osoby z haluksami to bezwzględnie trzeba odrzucić szpilki i unikać długiego stania. U mnie są takie skłonności i dlatego noszę tylko buty na niewielkim obcasie i z szerokimi noskami. I nie mam haluksów, a mojej młodszej siostrze już zaczynają pokazywać się, ale ona uwielbia szpile. ;)

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #31248 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Halluksy
A nie jest tak, że skłonność do nich mają osoby z osteoporozą?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena