× Choroby i niedyspozycje

Halluksy

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #34802 przez danuśka24
Replied by danuśka24 on topic Halluksy
Zacznij od noszenia wygodnych butów nie za ciasnych ani za luźnych, szpilka do 4 cm, aktywność, ale nie obciążaj stóp aerobikiem, pływanie, latem jazda na rowerze. Ćwicz co najmniej 3 razy w tygodniu po 40 minut. Wzmacniać mięśnie i kości śródstopia oraz podeszwy, ćwicz siadając wygodnie na krześle, wyprostowujemy nogę, a o stopę zahaczamy ręcznik, skakankę bądź sznurek. Rękoma należy chwycić końce i ciągnąć w taki sposób, aby palce stóp zbliżyły się maksymalnie do stóp. Ćwiczenie to należy wykonywać około 60 sekund,
Za tę wiadomość podziękował(a): anka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #35066 przez anka
Replied by anka on topic Halluksy
Dopiero teraz zobaczyłam post danuśki. Hmm, o ćwiczeniach nie słyszałam ale chyba mogą być skuteczne w zapobieganiu halluksom. Warto spróbować, bo najwyżej nie pomogą ale i nie zaszkodzą. Dobre zajęcie w czasie oglądania tv.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #35069 przez saszka
Replied by saszka on topic Halluksy
Moja mama ma problem z haluksami i dostała skierowanie do ortopedy a ten przepisał maści, które nic nie pomagają. I ortopeda nic nie mówił o wkładkach do butów ani o ćwiczeniach. :huh:

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #35070 przez anka
A mówił ortopeda jaka przyczyna haluksów? Może nie płaskostopie poprzeczne?

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #35073 przez saszka
Replied by saszka on topic Halluksy
Nie, nic nie wyjaśniał i w ogóle lekceważył dolegliwości mamy. Na stopę ledwo rzucił okiem i od razu wypisał receptę i do widzenia. :(

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #35075 przez halina
Replied by halina on topic Halluksy
A to konował. :angry: I dziwić się potem, że ludzie szukają porady u dr Googoe'a.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #35077 przez anka
No to może i dobrze, że nie dotarłam do ortopedy. Dostałam wprawdzie skierowanie ale moja pani doktór od razu powiedziała mi też o wkładkach i jak okazało się, że rozwiązały problem to do ortopedy już nie szłam. :)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena