× Choroby i niedyspozycje

Reumatoidalne zapalenie stawów

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27156 przez ksenia
Replied by ksenia on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
Lucy, a twoja mama które stawy palców ma zajęte? Słyszałam, że przy reumatoidalnym zapaleniu stawów chore są środkowe stawy, a ja mam problem z małym stawem przy paznokciu palca wskazującego i teraz nie wiem co to jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27163 przez Lucy
Replied by Lucy on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
U mamy spuchniete i bolące są środkowe stawy palców i symetrycznie na obu rękach. Zaczęło jej się od palca serdecznego jednocześnie na prawej i lewej ręce, potem szły następne ale zawsze jednocześnie na obu rekach. I to jest podobno charakterystyczne dla RZS. Jeśli masz problem z palcem u jednej ręki i to w dodatku końcowym stawem to raczej jest to zwyrodnienie. A może miałaś kiedyś jakiś uraz w tym palcu, wsadziłaś go miedzy drzwi i przytłukłaś albo coś takiego? Wtedy też powstaje zwyrodnienie.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27164 przez ksenia
Replied by ksenia on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
Dzięki Lucy, to u mnie chyba zwyrodnienie. I miałam przytłuczony ten palec ale jeszcze w dzieciństwie więc chyba to nie ma związku.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27171 przez Lucy
Replied by Lucy on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
Podobno duży uraz stawu może skutkować jego zwyrodnieniem po wielu latach, więc to możliwe, zwłaszcza jeśli problem jest tylko z tym jednym palcem.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #27604 przez TeresaD45
Replied by TeresaD45 on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
Witam, od wielu lat mam bóle stawów jednak ostatnio zaczęły się one nasilać a nawet rozprzestrzeniać (początkowo były ona okresowe i dotyczyły mniejszych stawów a obecnie ból jest prawie non stop zwłaszcza w obrębie kręgosłupa). Strasznie boje się że może to być RZS, bo dodatkowo zauważyłam u siebie liczne guzki podskórne, dlatego postanowiłam się udać do lekarza. Znalazłam tutaj ofertę różnych specjalistów z Poznania: xxxx , tylko ja jestem z okolić i nic o nich nie słyszałam, ale może ktoś z WAS ma jakieś opnie na ich temat, bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

Więcej
7 lata 2 tygodni temu #29530 przez Inka
Replied by Inka on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
A RZS może być też w kręgosłupie? Mój brat ma coraz większe problemy z krzyżem ale nie mogę go skłonić do zrobienia badań. Nie ma jednak kłopotów ze stawami rąk czy nóg. Czy RZS może być jedną z przyczyn?

Ciesz się życiem, póki możesz

Więcej
7 lata 2 tygodni temu #29533 przez halina
Replied by halina on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
Może być. Nigdy nie wiadomo jaki organ układ immunologiczny zechce zaatakować?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena