× Choroby i niedyspozycje

Reumatoidalne zapalenie stawów

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #25905 przez Lucy
Reumatoidalne zapalenie stawów was created by Lucy
Znacie jakieś naturalne sposoby czy alternatywne terapie na reumatoidalne zapalenie stawów. Moja mama cierpi na to schorzenie od lat, raz jest lepiej a potem znowu gorzej i nie może nawet utrzymać kubka w dłoni. Reumatolog przepisała jej tylko prochy z dużą ilościa działań ubocznych. Nie możemy z tym sie pogodzić, bo to ma być długa terapia. Czytałam, ze przyczyną chorób z autoagresji są często bakterie lub wirusy. Nie wiecie jak to sprawdzić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #25913 przez halina
Replied by halina on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
Moze jakieś okłady z borowiny?

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #25923 przez anka
Replied by anka on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
Słyszałam, że kwasy omega-3 mogą pomóc, nie zaszkodzi spróbować pić tran, chociażby przez zimę.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #25930 przez Lucy
Replied by Lucy on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
Okłady z borowiny na palce to nie za bardzo chyba. Ale omega 3 zasugerujęmamie, zwłaszcza że dobre również dla serca. Może coś jeszcze?

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #25935 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Reumatoidalne zapalenie stawów

Lucy napisał: Czytałam, ze przyczyną chorób z autoagresji są często bakterie lub wirusy. Nie wiecie jak to sprawdzić?

Często za choroby autoimmunologiczne odpowiedzialna jest bakteria Helicobacter pylori. Czy mama nie ma przypadkiem problemów żołądkowych (wrzody, zapalenie sluzówki ...). Łatwo sprawdzić czy ma się tę bakterię u gastrologa ale mozna też wykonać samodzielnie test w domu. Zestaw do testu dostaniesz w aptece. Warto sprawdzić, tyle tylko, że jak okaże się, że mama ma tę bakterię to trzeba już iść do gastrologa na potwierdzenie i po receptę na antybiotyki.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #26106 przez Lucy
Replied by Lucy on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
Dzięki Olu, kupiłysmy test i wyszedł pozytywny tzn bakteria jest. Mama była u lekarza pierwszego kontaktu i powiedziała o tym, ale pani doktor nie była przekonana do - jak to nazwała - profilaktycznej eradykcji helicobacter pylori. Ale mama nalegała, zwłaszcza że ma często objawy zapalenia śluzówki żołądka, no i w końcu dostała skierowanie do gastrologa. I teraz czekamy, termin wizyty w ... marcu. :(

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26387 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Reumatoidalne zapalenie stawów
Ale pamiętaj Lucy, że bakteria H.pylori to jedna z możliwych przyczyn chorób z autoagresji i po jej usunięciu mama może wyleczyć się z RZS ale nie musi. Bo przyczyna może być inna. ;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena