× Choroby i niedyspozycje

Bezsenność - jak sobie z tym radzić?

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #24405 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Bezsenność - jak sobie z tym radzić?
Oh, NIE !! Pardon Jagna, za ...z malej litery Twoje imie.
Nie mam tego zwyczaju poprawiac bledow tylko od razu wysylam. Moze sie w koncu naucze :(

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #24420 przez felicja
Replied by felicja on topic Bezsenność - jak sobie z tym radzić?
Jasmin, a nie siedzisz za długo wieczorem przed kompem? Podobno takie wieczorne przesiadywanie przed monitorem zaburza produkcję melatoniny odpowiedzialnej za sen/czuwanie. I w efekcie nie można wieczorem zasnąć a spać się chce w dzień.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #24423 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Bezsenność - jak sobie z tym radzić?
Być może masz rację z tym przesiadywaniem przed kompem ale ja wieczorem jestem tu około godzinki i idę spać..
Tylko problem z zaśnięciem i dlatego zaczęłam kłaść się trochę poźniej żebym była bardziej zmęczona.
Kiedyś brałam melatoninę ale zaczęłam źle się po tym czuć i przestałam, nie warto skoro nie służy.

Tadziu, chyba zacznę mysleć o szumiącym wodospadzie i napiszę czy pomogło :P
Co do mojego znaku zodiaku to ja się w te czary nie bawię, nie powiem jaki znak no chyba, że przepowiesz mi szczęśliwą przyszłość :lol:

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #24433 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Bezsenność - jak sobie z tym radzić?
Nie przepowiem Ci Jasminka przyszlosci, bo tez sie tym specjalnie nie zajmuje, co jedynie taka mala zabawa, spostrzezenia.
Ale ciesze sie ,ze znowu potrafisz mnie rozbawic,a kolega juz patrzy z czego ten polak tak sie chichra.
Ale ja sie nie daje im, zreszta mnie tu wszyscy lubia, nie mam problemow w pracy.
Ale tez dluzej niz 20 minut o tym wodospadzie nie mysl, jak nie usniesz...
Bo wiesz za duzo wody, to bedziesz biegala co chwile do toalety :)

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu - 6 lata 10 miesiąc temu #24444 przez matylda
Replied by matylda on topic Bezsenność - jak sobie z tym radzić?

jasmin napisał: Być może masz rację z tym przesiadywaniem przed kompem ale ja wieczorem jestem tu około godzinki i idę spać..
Tylko problem z zaśnięciem i dlatego zaczęłam kłaść się trochę poźniej żebym była bardziej zmęczona.

Nie wiem czy to najlepszy pomysł z przesuwaniem godziny pójścia do łóżka. Wszyscy zalecają przy problemach z zasypianiem chodzenie spać o tej samej godzinie. I chyba coś w tym jest bo ja jak pójdę spać później niż normalnie to mam problemy z zaśnięciem.Po prostu mija moja godzina i już nie chce mi się spać.Nie zauwazyłaś takiej prawidłowości u siebie?
Ale z kompem i bezsennością to też prawda.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #24448 przez jasmin
Tadziu, nie ma problemu, pójdę do łóżka z kaczką :laugh:

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #24449 przez jasmin
Ja zawsze starałam się iść spać o jednej porze i nic to nie dało więc dlatego przesunęłam godzinę.
Teraz wracam do poprzedniej... trudno, najwyżej pomarzę o szumiącym wodospadzie :)

> Benjamin Franklin

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena