× Choroby i niedyspozycje

Świerzb

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23998 przez liliana
Świerzb was created by liliana
Mój tata wrócił do domu po dłuższym pobycie w szpitalu ze świądem skóry, potem zaczęła pojawiać się wysypka. W piątek był u dermatologa i okazało się, że to świerzb. Nie sądziłam, że coś takiego jeszcze jest w XXI wieku, a jednak jest i wygląda, że ma się dobrze, bo farmaceutka na widok recepty jęknęła tylko "o następny, to już epidemia" i okazało się że tego leku już zaczyna brakować w hurtowniach. Tacie obiecano, że leku poszukają, ale ja mam pytanie czy da się to paskudztwo leczyć domowymi sposobami. Przecież kiedyś tylko tak pozbywano się tego pasożyta.
Aha, jeszcze o dezynfekcji odzieży, bo ma codziennie zmieniać i bieliznę i pościel i gotować. Ale jak tu gotować dzisiejszą bieliznę? Może znacie inne sposoby dezynfekcji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #24004 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic Świerzb
Nie znam domowych sposobów na pozbycie się świerzbu, ale co do bielizny to może pomóc wywieszanie jej na mróz. A mrozy a przynajmniej nocne przymrozki maja wkrótce nadejść.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #24012 przez liliana
Replied by liliana on topic Świerzb
Słyszałam o takim sposobie, ale do mrozu jeszcze trochę, a poza tym rodzice nie mają ogrodu ani balkonu.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #24017 przez jonca
Replied by jonca on topic Świerzb
Liliana, zapytaj lekarza, ale z tego co ja wiem to wystarczy nie nosić danej rzeczy przez tydzień czy 10 dni, żeby świerzb na odzieży zginął. Niepotrzebne więc gotowanie czy wystawianie na mróz. Tyle tylko, że trzeba mieć odpowiednia ilość bielizny, piżam i pościeli.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #24038 przez liliana
To byłaby dobra wiadomość tylko zastanawiam się dlaczego lekarka tego nie mówiła tacie. A leku nadal nie ma, więc ponawiam pytanie czy nie znacie domowych środków na to paskudztwo.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #24049 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Świerzb
Liliana, a jesteście pewni, że to świerzb? Robili tacie jakieś badania czy tylko pani doktor spojrzała i powiedziała, że to świerzb?

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #24055 przez liliana
Szczerze mówiąc to nie jesteśmy pewni, bo nie było badania, dermatolog zapytała tylko czy tata miał ostatnio okazję żeby zarazić się świerzbem. I gdy powiedział, że przebywał dłuższy czas w szpitalu i przeszedł przez kilka łóżek to powiedziała, że to świerzb i wypisała receptę. Ale mamy coraz większe wątpliwości, bo świerzb podobno objawia się przede wszystkim na rękach między palcami, a tata nie ma tam żadnych objawów i na dodatek ma też świąd pleców, a tam świerzb podobno nie występuje. Sama już nie wiem, niby lekarz powinien na tym się znać, ale zaczynam mieć wątpliwości. I na dodatek ciągle nie ma przepisanego leku. :(

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena