× Choroby i niedyspozycje

Ukąszenie przez pająka

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23733 przez kasiula
Ukąszenie przez pająka was created by kasiula
Nie wiecie czy w Polsce są jadowite pająki? Coś mnie w nocy ukąsiło i podejrzewam, ze to był pająk. Miejsce po ukąszeniu mocno opuchnięte i czerwone, początkowo bolące a teraz ból przechodzący w świąd tak że trudno się powstrzymać przed drapaniem. Macie na to jakiś sposób domowy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23737 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Ukąszenie przez pająka
Nie wiem czy są jadowite pająki w Polsce ale mogło cię dziabnąć cokolwiek, niekoniecznie pająk. Spróbuj okłady z papki z sody.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23739 przez muriel
Replied by muriel on topic Ukąszenie przez pająka
Jest jadowity pająk sieciarz, którego ukąszenie u ludzi może dawać takie objawy jak opisujesz, tyle tylko że raczej trudno znaleźć go w sypialni. Może zasiedlić piwnicę ale trudno go przeoczyć bo jest spory.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23749 przez kasiula
Replied by kasiula on topic Ukąszenie przez pająka
O kurczę, oglądałam zdjęcia tego pająka i to może być on! Jakiś miesiąc temu widziałam w sypialni koło okna podobnego pająka, tułów miał chyba 1-1,5 cm i bardzo bardzo długie nogi. Zanim przyniosłam coś do ściągnięcia go to gdzieś znikł. Myślałam, że poszedł za okno, bo był blisko framugi, ale pewnie zadekował się gdzieś w kącie. Zaraz wszystko wywalam z sypialni i go szukam. :huh:

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23752 przez muriel
Z tego co czytałam to on ucieka od światła ale młode wprost przeciwnie. Więc może do twojej sypialni wlazł jakiś młody osobnik a potem gdzieś się zadekował w ciemnym kącie i teraz może wychodzić w nocy. Znajdź go koniecznie, bo jednorazowa dawka jego toksyn może nie jest tak szkodliwa, ale może kumulują się.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23760 przez kasiula
Replied by kasiula on topic Ukąszenie przez pająka
Niestety nie znalazłam i jestem załamana, bo on z pewnością gdzieś siedzi i czeka na okazję, by znowu napić się krwi. Poodsuwałam wszystkie meble i dokładnie sprawdzałam. Ani śladu bestii. :( I zastanawiam się jak dostał się do mojej sypialni, bo w oknach mam jeszcze siatkę przeciw owadom.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23766 przez muriel
Jeśli masz siatkę w oknach to ani przez nie nie wszedł ani nie wyszedł. Masz zwierzęta? Może na sierści przyniósł go kot czy pies? Może jednak wciągnęłaś go do odkurzacza. Odkurzałaś wszystkie szczeliny szczotką szczelinową?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena