× Choroby i niedyspozycje

Żylaki i pajączki

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #22888 przez dominika
Replied by dominika on topic Żylaki i pajączki
No tak, od samego patrzenia na krem pajączki nie znikną. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #22909 przez muriel
Replied by muriel on topic Żylaki i pajączki
Żel z kasztanowca pomaga i na ociężałe nogi i we wstępnej fazie żylaków. Ja czasami stosuję ale tez niezbyt regularnie. A stosowała która z Was tabletki z wyciągiem z kasztanowca? Może skuteczniejsze?

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #22916 przez winka
Replied by winka on topic Żylaki i pajączki
Pytanie - czy w stadium: są żylaki, była operacja, tworzą się kolejne. Jest cokolwiek co może pomóc w opóźnieniu ich powstawania?

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22969 przez zylakiprzeciwdzialaj
Replied by zylakiprzeciwdzialaj on topic Żylaki i pajączki
Już wcześniej to sugerowałam, ale i po operacji mogę zapewnić, że noszenie pończoch przeciwżylakowych może pomóc. Szczególnie w krajach na zachodzie Europy lekarze polecają wybrane, najlepsze według nich marki. Nie chciałabym w tym miejscu promować żadnego producenta, ale są również i polskie marki.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22977 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Żylaki i pajączki
Czyli twoim zdaniem, takie pończochy mogą zapobiec rozwinięciu się pajączków w żylaki? Czy podkolanówki są równie skuteczne? Trzeba je nosić codziennie?

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22989 przez anka
Replied by anka on topic Żylaki i pajączki
No właśnie, powinnam sprawić sobie przeciwżylakowe podkolanówki. Pończochy odpadają, bo chodzę głównie w spodniach i nie znoszę pod nimi żadnych rajstop itp. Ale podkolanówki jak najbardziej. Myślę zresztą, że te moje pajączki są od podkolanówek, takich zwykłych oczywiście ale ze zbyt silnym ściągaczem.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22999 przez muriel
Replied by muriel on topic Żylaki i pajączki
Anka, ja kiedyś kupiłam sobie właśnie podkolanówki przeciw żylakowe, ale źle się w nich czułam i bardzo ciężko je się zakładało. Myślę, że bardzo ważne jest dokładne dopasowanie ich do nogi, nie tylko długości ale i obwodu, a to jest trudne.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena