× Choroby i niedyspozycje

Żylaki i pajączki

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23499 przez Annamaria
Replied by Annamaria on topic Żylaki i pajączki
No pomagają. A raczej nie medyczne, bo obyło się bez mierzenia obwodu nogi tylko podawało rozmiar M. Nie pamiętam jakie były ale coś chodzi mi po głowie DrCondrad albo coś podobnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23510 przez zylakiprzeciwdzialaj
Replied by zylakiprzeciwdzialaj on topic Żylaki i pajączki

Annamaria napisał: No pomagają. A raczej nie medyczne, bo obyło się bez mierzenia obwodu nogi tylko podawało rozmiar M. Nie pamiętam jakie były ale coś chodzi mi po głowie DrCondrad albo coś podobnego.

Annamaria, podkolanówki niemedyczne nie są w stanie pomóc, ponieważ są zupełnie inaczej wykonane. Podkolanówki albo pończochy medyczne są wykonane tak, aby największy ucisk wywierały na kostkę, mniejszy na łydkę (gdy chodzi o pończochy, bierzemy pod uwagę też niewielki ucisk na udzie). Dzięki temu zmiennemu uciskowi krew sprawniej płynie w stronę serca (żylaki powstają, gdy wytwarza się refluks w żyłach). Podkolanówki lub pończochy niemedyczne zazwyczaj są dość luźne na stopie, przez co nie mogą działać...

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23515 przez Annamaria
Replied by Annamaria on topic Żylaki i pajączki
Właściwie to ja nie wiem jakie były podkolanówki, które kupiłam, bo to było dosyć dawno temu, tylko mama ich nie zakładała. Dopiero niedawno chciała spróbować, bo wieczorna opuchlizna nóg była już uciążliwa. I te podkolanówki są ciasne w kostce i dlatego trudno się je zakłada. Ale działają. Nazwa była DrCośtam, chyba Conrad, ale nie daję głowy. Nie przypominam sobie tylko mierzenia obwodów, ale może jednak było mierzenie. ;)

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23527 przez justyna
Replied by justyna on topic Żylaki i pajączki
Rozglądałam się za podkolanówkami dla siebie szukając takich, gdzie trzeba podawać obwód nogi w kostce, łydce i pod kolanem. Mam jednak dylemat, bo u mnie te wymiary nie pasują ani do M ani do L. Wybierać więc raczej mniejsze czy raczej większe? Żylakiprzeciwdziałaj, próbowałam wejść na twoją stronę, ale otrzymałam komunikat, że strony nie znaleziona. Możesz podać jeszcze raz link?

Więcej
7 lata 4 tygodni temu #23546 przez zylakiprzeciwdzialaj
Replied by zylakiprzeciwdzialaj on topic Żylaki i pajączki

justyna napisał: Rozglądałam się za podkolanówkami dla siebie szukając takich, gdzie trzeba podawać obwód nogi w kostce, łydce i pod kolanem. Mam jednak dylemat, bo u mnie te wymiary nie pasują ani do M ani do L. Wybierać więc raczej mniejsze czy raczej większe? Żylakiprzeciwdziałaj, próbowałam wejść na twoją stronę, ale otrzymałam komunikat, że strony nie znaleziona. Możesz podać jeszcze raz link?

To link do strony dotyczącej ogólnie kompresjoterapii, czyli leczenia rajstopami / podkolanówkami przeciwżylakowymi, m.in. jak mierzyć nogi, jak wybierać rozmiar:

zylakiprzeciwdzialaj.pl/abc-zylakow/kompresjoterapia

Jeśli chodzi o Twój rozmiar - czasem tak się zdarza. Mierzyłaś nogi rano, zaraz po obudzeniu się? Jeśli nie, to sprawdź jeszcze raz. Jeśli nadal nie będziesz mogła wybrać konkretnego rozmiaru, pamiętaj, że wiele firm, np. polska Pani Teresa Medica może wykonać rajstopy lub podkolanówki na zamówienie.

Więcej
7 lata 4 tygodni temu #23552 przez justyna
Replied by justyna on topic Żylaki i pajączki
Dzięki za wyczerpująca odpowiedź. Ja mierzyłam się z samego rana i w rozmiarach Pani Teresy moja kostka pasuje pod M, a łydka i pod kolanem pod S. Generalnie mój rozmiar to M, ale wygląda, że łydkę mam cieńszą. Co jest ważniejsze jeśli chodzi o kompresję: kostka czy łydka? Do rozmiaru S nie mam specjalnie przekonania, bo ciuchy w tym rozmiarze są dla mnie za ciasne.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu #23611 przez majka80
Replied by majka80 on topic Żylaki i pajączki
Ja na twoim miejscu kupilabym M a jesli stwierdzisz, ze za slabo dzialaja to potem mozesz kupic S albo zamowic na miare. Lepiej chyba, a przynajmniej bezpieczniej, zeby podkolanowki za malo sciskaly niz za duzo.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena