× Choroby i niedyspozycje

Żylaki i pajączki

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22817 przez zylakiprzeciwdzialaj
Żylaki i pajączki was created by zylakiprzeciwdzialaj
Czy są według Was na prawdę skuteczne sposoby na żylaki? Wiele kobiet mówi, że nawet zabiegi nie dają gwarancji. Jakie są Wasze doświadczenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22836 przez anka
Replied by anka on topic Żylaki i pajączki
U mnie zaczynają się pajączki, ale nic z nimi nie robię, więc trudno mi powiedzieć co skuteczne. Niedawno czytałam, że na takim wstępnym etapie może pomóc skakanie na trampolinie. Ale czy rzeczywiście pomoże?

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22851 przez blondie
Replied by blondie on topic Żylaki i pajączki

zylakiprzeciwdzialaj napisał: Czy są według Was na prawdę skuteczne sposoby na żylaki? Wiele kobiet mówi, że nawet zabiegi nie dają gwarancji. Jakie są Wasze doświadczenia?

Nie dają gwarancji, bo trzeba usunąć przyczynę żylaków a nie tylko same żylaki.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22854 przez zylakiprzeciwdzialaj
Replied by zylakiprzeciwdzialaj on topic Żylaki i pajączki
Anka, to bardzo ciekawy pomysł, ale nie wiem, czy da oczekiwane rezultaty. Oczywiście większa aktywność fizyczna jest wskazana. Podobnie jak lekka dieta i noszenie rajstop przeciwżylakowych. Byłaś może u lekarza? Wykonywał badanie USG Doppler?

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22858 przez anka

zylakiprzeciwdzialaj napisał: Anka, to bardzo ciekawy pomysł, ale nie wiem, czy da oczekiwane rezultaty. Oczywiście większa aktywność fizyczna jest wskazana. Podobnie jak lekka dieta i noszenie rajstop przeciwżylakowych. Byłaś może u lekarza? Wykonywał badanie USG Doppler?

Szczerze mówiąc nic do tej pory nie robiłam. Ale zdaję sobie sprawę, że takie pajączki, nawet niewielkie to wstępny krok do żylaków i powinnam coś z tym zrobić póki czas. Nie wiem skąd one u mnie się wzięły, bo ani nie mam stojącej pracy, mam dużo ruchu, odżywiam się też prawidłowo. Może to skłonność genetyczna, bo moja mama też jest bardzo aktywna i ma pajączki, no ale ona jest ode mnie 30 lat starsza więc nic dziwnego, że ma pajączki na nogach. A może związane to jest z wadą zastawek, którą mam i w związku z tym gorszym krążeniem?

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22867 przez dominika
Replied by dominika on topic Żylaki i pajączki
A co myślicie o masowaniu nóg żelem z kasztanowca? Pomaga na pajączki?

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22877 przez anka
Ja kiedyś nawet kupiłam żel z kasztanowcem i innymi składnikami takimi jak miłorząb i babka, ale ciężko powiedzieć czy działa, bo nie byłam wystarczająco zdyscyplinowana, żeby nim smarować nogi.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena