× Choroby i niedyspozycje

bolący pryszcz w uchu... POMOCY!!!

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #2222 przez ewak
Replied by ewak on topic O:bolący pryszcz w uchu... POMOCY!!!
Ja też jestem zwolenniczką szałwii. Kiedyś dorobiłam się wielkiego ropnia (zaczęło się od wyciskanego pryszcza) i dostałam na niego antybiotyk doustnie + maść antybiotykowa do smarowania ale nie dawały poprawy. Wystarczył natomiast jeden okład z szałwi, żeby wyciągnąć całą ropę. Od tej pory zawsze mam szałwię w domu. Poza tym bardzo dobra jest na okłady na podrażnione oczy. Jeśli u ciebie powtarzają się takie ropnie to tym bardziej powinnas trzymac szałwię w domu. Ale przy okazji zapytaj lekarza jaka moze być przyczyna, że akurat powstają w uchu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #2223 przez asia87
Replied by asia87 on topic O:bolący pryszcz w uchu... POMOCY!!!
Już mi pomogła ta maśc którą wczoraj posmarowałam. Super wyciągnęła ropę. Ale i tak zaraz lece do apteki po szałwię, żeby miec tak na przyszłośc... Dzięki Wam za radę =) Miłego dnia!

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #2231 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:bolący pryszcz w uchu... POMOCY!!!
A wiesz, że ja raz też miałam podobne cholerstwo w uchu? Zwykle jak mi gdzieś wyskoczy pryszcz (czasami zdarza się przed okresem) to delikatnie pomagam mu, czyli lekko wyciskam, oczywiście po zdezynfekowaniu go i przez jałową gazę. Ale w uchu nijak nie da się tego zrobić, a w dodatku ukrwienie w tym miejscu jest duże, więc ryzyko zakażenia większe. :( Ogólnie katastrofa jak coś takiego wyskoczy! :angry: Następnym razem spróbuję z szałwią. A jaką maścią smarowałaś?

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #3330 przez Weronika_aaa
Replied by Weronika_aaa on topic O:bolący pryszcz w uchu... POMOCY!!!
Sprobuj smarowac te kroste mascia ichtiolowa ...

• Karolina
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #17612 przez Karolina
Replied by Karolina on topic O:bolący pryszcz w uchu... POMOCY!!!
a co zrobić jeśli pryszcz jest wewnątrz ucha

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27534 przez lucylue
Replied by lucylue on topic bolący pryszcz w uchu... POMOCY!!!
Bratu wyszedł rano jakiś okropny pryszcz w uchu, mówi że strasznie go boli i czuje, że ucho jest jakby osłabione... staramy się od razu dowiedzieć co to jest i szukamy, czytamy i sami nie wiemy :/ Znaleźliśmy jakieś info z którego wynika, że albo to czyrak albo opryszczka ale objawy i tu i tu podobne: www.biomedical.pl/objawy-chorobowe/uszy/pryszcz-w-uchu-23.html Teraz to już sami nie wiemy... to dopiero pierwszy dzień i lubimy reagować szybko ale chyba od razu nie polecimy do lekarza czy dermatologa, jak myślicie? :/

Miłość niesie ze sobą wielkie szczęście, o wiele większe od bólu, który przynosi tęsknota.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27538 przez ksenia
Replied by ksenia on topic bolący pryszcz w uchu... POMOCY!!!
Rzeczywiście różne rzeczy mogą być. Myślę jednak, że szałwią, o której dziewczyny piszą chyba byłoby najbezpieczniej. Po prostu tamponik nasączony naparem z szałwi przytrzymac na pryszczu. Albo maść wyciągająca ropę, ale nie wiem która najlepsza, lepiej poradzić się farmaceuty.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena