× Choroby i niedyspozycje

Usuwanie zębów mądrości

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #22005 przez asiamisia
Replied by asiamisia on topic O:Usuwanie zębów mądrości
africana, nie nastawiaj się od razu, że będzie źle, bo wiadomo że nastawienie psychiczne ma wielkie znaczenie i samo już negatywne nastawienie może wywołać komplikację. Ale samemu trzeba dbać o swoje zdrowie więc wybierz dobrego chirurga i zaufaj mu. Wszystko będzie dobrze, to tylko usuwanie zęba a nie koniec świata. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #22115 przez Sonia
Replied by Sonia on topic O:Usuwanie zębów mądrości
A może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego problematyczne jest usuwanie zębów mądrości a nie innych? Przecież to takie same zęby. :S

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #22124 przez africana
Replied by africana on topic O:Usuwanie zębów mądrości
Oho coś mi się wydaje, że nie miałaś ich usuwanych, albo miałaś, ale byłaś jedną z tych nielicznych osób, którym te zęby nie przysporzyły kłopotu:) Z mojego nieprofesjonalnego punktu widzenia: ósemki są problematyczne ponieważ zaczynają rosnąć w już ukształtowanej jamie ustnej, co znaczy, że niewiele zostało tam dla nich miejsca. Rosnąc nie rosną prosto, potrafią rosnąć nawet w poziomie. Są w bardzo niedostępnym miejscu, czyli prawie przy żuchwie. Wyżynają się i rosną długo i (przeważnie boleśnie) naciskając na inne zęby.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #22139 przez Sonia
Replied by Sonia on topic O:Usuwanie zębów mądrości
No tak, ciężko usuwać, bo trudny dostęp, ale dlaczego takie komplikacje mogą być, że trzeba wyciągać je po kawałku, dłutować itp. Są bardziej kruche? Mocniej siedzą w szczęce? Ja nie miałam jeszcze usuwanego zęba mądrości i gdybym stała przed taką koniecznością to jeszcze niedawno nie miałabym żadnych obaw, ale teraz .... hm, chyba przy okazji popytam stomatologa. :huh:

Więcej
7 lata 11 godzin temu #23564 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Usuwanie zębów mądrości
Mnie stomatolog mówił, że nie dość że są kruche to najczęściej mają pogmatwane korzenie. Mnie pewnie niedługo czeka ekstrakcja zęba mądrości i na prześwietleniu widać, że korzenie tego zęba zaczepiają o korzenie sąsiedniego. Czeka mnie więc prawie operacja, ale wszystko oczywiście w znieczuleniu więc jakoś to chyba będzie. Na razie przygotowuję się do tego mentalnie.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23650 przez weronka
Replied by weronka on topic Usuwanie zębów mądrości
Miałam dziś usuwaną ósemkę i poszło tak szybko, ze nawet nie zdążyłam się bać. :laugh: Jeszcze mam buzię zdrętwiałą nieco, ale to drobiazg. Poszłam do dobrego chirurga i może dlatego nie było problemów, mimo, że ząb rósł prawie w poprzek dziąsła.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #30848 przez agata10
Replied by agata10 on topic Usuwanie zębów mądrości
Moimi zębami mądrości zajął się bardzo dobrze dentysta bytom blueklinik.pl/pl/ zawdzięczam mu naprawdę dużo.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena