× Choroby i niedyspozycje

trudności z koncentracją

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21648 przez ewelina
trudności z koncentracją was created by ewelina
Od jakiegoś czasu mam problemy z koncentracją. Może to ze stresu, bo mam krótki termin na oddanie pracy magisterskiej a ta jeszcze w polu? Ale ilekroć siadam do pracy to czuję pustkę w głowie i nie mogę zebrać myśli. Poza tym jestem zdrowa, nie mam żadnych problemów zdrowotnych, może tylko gorszy sen. Co mi radzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21664 przez kinga
Replied by kinga on topic O:trudności z koncentracją
Nie zmuszaj się w takim razie do pracy, odpuść sobie, idź na spacer, poćwicz. Ruch na świeżym powietrzu będzie tu chyba najlepszy. Poza tym postaw na oczach miskę z owocami i orzechami żeby je podjadać. Pracuj tylko wtedy, gdy idzie ci to najlepiej, czyli jeśli jesteś skowronkiem to rano i na odwrót.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21677 przez ewelina
Replied by ewelina on topic O:trudności z koncentracją
Niby logiczne to co radzisz, tylko że ja nie mogę się skoncentrować ani rano, ani wieczorem. Czyli musiałabym w ogóle odpuścić sobie magisterkę. :( Najgorsze, że temat mojej pracy całkiem przestał mnie interesować mimo,że jeszcze pół roku temu wydawał mi się bardzo ciekawy.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21690 przez kinga
Replied by kinga on topic O:trudności z koncentracją
To zrób sobie przerwę na tydzień i oderwij się całkowicie od pracy. Jeśli możesz wyjedź np. w góry i spędź ten czas aktywnie na powietrzu. A jak wrócisz po takim dotlenieniu się to nie powinnaś już mieć takich kłopotów z koncentracją i szybko nadrobisz ten tydzień.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21701 przez ewelina
Replied by ewelina on topic O:trudności z koncentracją
Ale ja nie mam na to czasu! Nie byłabym zresztą w stanie wypoczywać wiedząc, że praca leży. :(

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21721 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:trudności z koncentracją
To spróbuj wyrwać się chociaż na weekend. Wykorzystaj to, że przyszła piękna zima i wybierz się na narty, sanki czy chociaż spacer w pięknej scenerii. Poza tym dobrze się odżywiaj i wysypiaj. Nie masz pojęcia jak dobry sen wpływa na stan umysłu, w tym zdolność do koncentracji. Jeśli gorzej sypiasz to taki zimowy wypad na łono natury powinien pomóc. Dodatkowo możesz pić wyciszające ziółka przed snem (np. melisa, rumianek, kozłek, dziurawiec).

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21882 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:trudności z koncentracją
A moze sprobujesz milorzebu? Wiem, ze to glownie dla starszych osob, ale poprawia krazenie obwodowe wiec i mozg lepiej pracuje.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena