× Choroby i niedyspozycje

zwyrodnienie kręgosłupa

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #48860 przez blondie
Replied by blondie on topic zwyrodnienie kręgosłupa

Rex Medica napisał: Z racji tego, że uszkodzenia kręgosłupa, w pierwszej fazie choroby, są niewidoczne na zdjęcia RTG, należy wykonać badanie rezonansem magnetycznym. Za pomocą tego urządzenia można szybko zdiagnozować zwyrodnienie i rozpocząć rehabilitację. Dzięki temu zwiększy się szansa na uniknięcie zażywania leków czy nawet chirurgicznego skalpela.

Dokładnie. I dlatego warto nawet wyłożyć kasę na to badanie, by mieć je szybko. Zdrowie najważniejsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #48868 przez kalorina
Replied by kalorina on topic zwyrodnienie kręgosłupa

pauladra napisał: Rezonans magnetyczny można zrobić prywatnie, koszt ok. 6 stów.

Właśnie też powinnam sobie zafundować taki rezonans. Tylko jest on dosyć drogi. Lekarz nie może napisać skierowania na takie coś? Jak to wygląda z tej strony :)

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #48876 przez sylwia
Replied by sylwia on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Najlepiej wybierz dobrego lekarza i idź do niego prywatnie i pogadaj. Jeśli uzna, że rezonans jest potrzebny to może zaproponować, żebyś przyszła do niego do przychodni na NFZ i stamtąd da skierowania. O ile się orientuję to dają przy podejrzeniu zmian nowotworowych i wtedy jest szybka ścieżka i badanie w przeciągu kilku dni.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #48979 przez emilka
Replied by emilka on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Sylwia, a jak może pomóc osteopata przy zwyrodnieniu kręgosłupa?

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #49025 przez jamaja
Replied by jamaja on topic zwyrodnienie kręgosłupa

Kurkowa napisał: Mi dokuczał kręgosłup gdy warzyłam 10kg więcej. Niestety problem wrócił ponieważ mam siedzącą pracę, w której często siedzę po godzinach. Dla mnie wybawieniem okazała się klinika OrthoLine. To jeden z najlepszych ośrodków ortopedycznych w Polsce. Namówiła mnie na nią mama, u której spędzałam urlop macierzyński. Fajne było to, że nie namawiali mnie na operację tylko szukali innego rozwiązania.

A jakie rozwiązanie znaleźli? I wyleczyli cię kompletnie?
A co do operacji, przechodził ktoś operację kręgosłupa szyjnego? Podobno jest masa zabiegów operacyjnych prostszych niż wymiana dysku. Tylko czy coś dają?

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #49335 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Operacja to ostateczność. Najpierw trzeba spróbować rehabilitacji, terapii manualnych i fizykoterapii. I dopiero jak to nie pomoże to można myśleć o operacji. Najlepiej wybrać dobrego neurochirurga i go skonsultować, bo każdy przypadek jest inny.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #49338 przez jamaja
Replied by jamaja on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Oczywiście, że operacja to ostateczność.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena