× Choroby i niedyspozycje

zwyrodnienie kręgosłupa

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu - 2 lata 11 miesiąc temu #46552 przez MagdaLenka
Replied by MagdaLenka on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Zwyrodnienia oraz stany zapalne stawów i kręgosłupa są bardzo ciężką chorobą, dlatego warto jest pomyśleć na zaś o tym, co może się stać, jeśli nie będziemy mieli kontroli nad naszymi bólami :)
Jeśli tylko coś się zacznie dziać, zaczną nas boleć plecy to warto jest zgłosić się do dobrej kliniki, która zadba o nasze zdrowie.
Ja miałam takie problemy, ale trafiłam na Ortholine i już ich nie mam :) a mogło się skończyć groźnymi powikłaniami i stanem zapalnym, nie polecam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #46561 przez renia77
Replied by renia77 on topic zwyrodnienie kręgosłupa
A można wiedzieć co ci robili w tej klinice?

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #46619 przez pauladra
Replied by pauladra on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Nie zgadzam się, że przy bólach pleców od razu trzeba lecieć do jakiejś kliniki. Warto zrobić prześwietlenie ale przede wszystkim przyjrzeć się swojej postawie, butom w których się chodzi i zwalczać stres, bo to on najczęściej jest odpowiedzialny za bóle w krzyżu. A poza tym MagdaLenko czy ty miałaś naprawdę zwyrodnienie kręgów? Jeśli tak, to nadal je masz bo to nie cofa się, dzioby na kręgach nie znikną, można tylko zwolnić postęp choroby.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu - 2 lata 11 miesiąc temu #46682 przez fugazi
Replied by fugazi on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Na bóle kręgosłupa bardzo dobra jest aktywność fizyczna. Oczywiście mówimy tutaj o lekkim bólu i dyskomforcie nie o powazych problemach zdrowotnych. Jeżeli masz w okolicy gdzieś plac zabaw (a wiem, że budowa placów zabaw rusza pełną parą. To warto popodciągać się troszkę a na drążku aby wzmocnic te mięśnie które otaczają nasz kręgosłup!

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #46701 przez jonca
Replied by jonca on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Place zabaw na zwyrodnienia? A może dentysta w Wałbrzychu?

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #46761 przez agnicha
Replied by agnicha on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Postawa ciała najważniejsza. Dlatego najlepiej iść do rehabilitanta, który i wymasuje mięśnie podtrzymujące kręgosłup i doradzi jak utrzymywać właściwą postawę.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #46782 przez annabog
Replied by annabog on topic zwyrodnienie kręgosłupa
A co myślicie o suplementach na zwyrodnienia, np glukozamina, chondroidyna czy kolagen?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena