× Choroby i niedyspozycje

zwyrodnienie kręgosłupa

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu - 5 lata 1 miesiąc temu #28060 przez rodzinna
Replied by rodzinna on topic zwyrodnienie kręgosłupa

kasiula napisał: Witam,
Szukam naturalnych sposobów na zwyrodnienie kręgosłupa. Reumatolog stwierdził u mnie zmiany degeneracyjne kręgów i przepisał lek przeciwzaplany Trosicam, który ma potwornie dużo efektów ubocznych. Zauważyłam jednak, że jak masuję kręgi to ból praktycznie ustępuje więc mam nadzieje, że da się obłaskawić problem naturalnymi metodami (maści, zioła, masaże, akupunktura itp). Czy możecie coś mi zaproponować?
Pozdrawiam ciepło - Kaśka

Polecam gabinet terapii manualnej alternativa.pl/ leczą miedzy innymi
bóle i zawroty głowy
bóle i dysfunkcje stawów
bóle i dysfunkcje kręgosłupa
wady postawy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #32179 przez wiola123
Replied by wiola123 on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Też wydaje mi się, że pomogą najlepiej masaże. Jednak wiem jak to wygląda z umawianiem się na taki masaż. Masażysta nie odbiera telefonu podczas wykonywania masażu, także ciężko jest też wstrzelić się w jego przerwę. Dlatego ja korzystam z Booksy.net masażyści. Jest o wiele łatwiej!

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu - 5 lata 1 miesiąc temu #35959 przez sylwia4012
Replied by sylwia4012 on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Najlepiej byłby umówić się faktycznie na rehabilitację. Ćwiczenia powinien pokazać specjalista bo nie wszystkie można przy schorzeniach wykonywać. Myślę, że warto wspomagać się maściami. Np. tak jest wykonana z naturalnych składników aloes-forever.eu/?14,aloe-heat-lotion-aloesowa-masc-rozgrzewajacaDziała rozgrzewająco, można ja również stosować na bóle stawów.

• Rex Medica
  • Rex Medica Avatar
  • Wylogowany
  • Nowa
  • Nowa
  • Prowadzący centrum rezonansu magnetycznego
Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #36844 przez Rex Medica
Replied by Rex Medica on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Z racji tego, że uszkodzenia kręgosłupa, w pierwszej fazie choroby, są niewidoczne na zdjęcia RTG, należy wykonać badanie rezonansem magnetycznym. Za pomocą tego urządzenia można szybko zdiagnozować zwyrodnienie i rozpocząć rehabilitację. Dzięki temu zwiększy się szansa na uniknięcie zażywania leków czy nawet chirurgicznego skalpela.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #36866 przez jamaja
Replied by jamaja on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Nie wiedziałam tego. Narzekałam kiedyś na bóle w odcinku szyjnym kręgosłupa ale prześwietlenie niczego nie wykazało. Może powinnam była zrobić rezonans, ale i tak samo przeszło, pewnie winne było długie przesiadywanie przed kompem.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu - 2 lata 5 miesiąc temu #38377 przez Kurkowa
Replied by Kurkowa on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Mi dokuczał kręgosłup gdy warzyłam 10kg więcej. Niestety problem wrócił ponieważ mam siedzącą pracę, w której często siedzę po godzinach. Dla mnie wybawieniem okazała się klinika OrthoLine. To jeden z najlepszych ośrodków ortopedycznych w Polsce. Namówiła mnie na nią mama, u której spędzałam urlop macierzyński. Fajne było to, że nie namawiali mnie na operację tylko szukali innego rozwiązania. Polecam sprawdzić tą klinikę gdy ktoś ma problemy ze stawami albo kręgosłupem.

Nie rezygnuj z marzeń ponieważ wymagają czasu, czas i tak upłynie...

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu - 4 lata 6 miesiąc temu #39435 przez lila76
Replied by lila76 on topic zwyrodnienie kręgosłupa
Mnie od jakiegoś czasu rwie w dolnej partii kręgosłupa, szczególnie przy schylaniu się i podnoszeniu czegoś cięższego. Myślę, że terapia manualna mogłaby mi pomóc zarówno w diagnozie jak i w odpowiednim doborze zabiegów. Zastanawiam się czy nie wybrać się do tego Centrum Fizjoterapii rehabilitacja-rst.pl/services/terapia-manualna-krakow/ na leczenie. W sumie to najpierw po skierowanie, bo ta placówka ma podpisaną umowę z NFZ. Zawsze mogę dokupić jakieś dodatkowe zabiegi, a przynajmniej większość będę miała w ramach NFZ. Czy korzystaliście może z takich opcji?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena