× Choroby i niedyspozycje

zwyrodnienie kręgosłupa

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #20867 przez kasiula
zwyrodnienie kręgosłupa was created by kasiula
Witam,
Szukam naturalnych sposobów na zwyrodnienie kręgosłupa. Reumatolog stwierdził u mnie zmiany degeneracyjne kręgów i przepisał lek przeciwzaplany Trosicam, który ma potwornie dużo efektów ubocznych. Zauważyłam jednak, że jak masuję kręgi to ból praktycznie ustępuje więc mam nadzieje, że da się obłaskawić problem naturalnymi metodami (maści, zioła, masaże, akupunktura itp). Czy możecie coś mi zaproponować?
Pozdrawiam ciepło - Kaśka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #20870 przez Sonia
Replied by Sonia on topic O:zwyrodnienie kręgosłupa
A próbowałaś borowiny? Nie trzeba od razu jechać do uzdrowiska, w aptece są okłady borowinowe a jeszcze wygodniejsza jest maść borowinowa, doskonała na wszelkie problemy zwyrodnieniowe i wygodna w użyciu.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #20875 przez kasiula
Replied by kasiula on topic O:zwyrodnienie kręgosłupa
Nie, nie próbowałam. Nie wiedziałam nawet, że jest maść borowinowa. A nią się masuje kręgi czy tylko smaruje?

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #20878 przez Sonia
Replied by Sonia on topic O:zwyrodnienie kręgosłupa
Masowanie pewnie byłoby lepsze ale możesz tylko smarować. Tylko trzeba pamiętać, ze ta maść borowinowa brudzi bieliznę, więc na czas kuracji przygotuj sobie jakieś gorsze podkoszulki.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #20885 przez kasiula
Replied by kasiula on topic O:zwyrodnienie kręgosłupa
Ok, dziękuję i spróbuję na pewno. Coś jeszcze? A czy specyfiki w typie kolagenu, glukozaminy i chondroidyny mają sens w moim przypadku?

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #20888 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:zwyrodnienie kręgosłupa
Może trochę i pomogą ale rewelacji nie trzeba oczekiwać. Już lepszy chyba byłby masaż specjalnymi olejami np. olejem ojca Grzegorza.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #20896 przez halina
Replied by halina on topic O:zwyrodnienie kręgosłupa
A nie pomogłyby tłuste ryby morskie albo kapsułki z omega 3? wiem, że są dobre w stanach zapalnych stawów, artrozach itp. ale nie jestem pewna czy zadziałają przy zwyrodnieniu. Może jednak warto spróbować, jeśli nie na kręgi to pomogą na serce.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena