× Choroby i niedyspozycje

Błąd lekarski, a odszkodowanie

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #20862 przez SCOW
Błąd lekarski, a odszkodowanie was created by SCOW
Witam,

Czy kiedykolwiek zdarzyło się komuś z winy lekarza zostać narażonym na utratę zdrowia lub nawet życia?
Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, że w takich sytuacjach przysługuje nam odszkodowanie.

Znam firmę, która specjalizuje się w prowadzeniu tego typu spraw.
Jeżeli jest ktoś zainteresowany to bardzo chętnie więcej informacji udzielę na priv.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #21193 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic Błąd lekarski, a odszkodowanie
By starać się o odszkodowanie nie potrzeba żadnej wiedzy prawniczej, ani biegania po sądach, wystarczy wypełnić prosty formularz. Przy wojewodzie działa komisja ds orzekania o zdarzeniach medycznych, która orzeka w takich sprawach i przyznaje odszkodowanie za błędy medyczne iodszkodowanie można uzyskać w ciągu kilku miesięcy.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #21293 przez atuiza
Replied by atuiza on topic Błąd lekarski, a odszkodowanie
Ale to chyba nie jest tak, że wypełniasz formularz i dostajesz odszkodowanie, tylko wypełniasz formularz, są zbierane dowody, prowadzone postępowania, kontrole, przesłuchania, ustalanie biegu wydarzeń, i to bez prawnika może się obyć?

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #21329 przez meg
Replied by meg on topic Błąd lekarski, a odszkodowanie
W ub. tygodniu był artykuł na ten temat w Wyborczej i rzeczywiście wynikało z niego, że do tego nie potrzebna wiedza prawnicze, bo wszystkim zajmują się te komisje i one przyznają odszkodowanie. Może nie będą to kokosy, ale postępowanie znacznie prostsze i szybsze niż przed sądem.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #21519 przez felicja
Replied by felicja on topic Błąd lekarski, a odszkodowanie
Tyle tylko, że błąd musi być ewidentny i wynikać z dokumentacji lekarskiej.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #21941 przez Krokusik
Replied by Krokusik on topic Błąd lekarski, a odszkodowanie
Ja miałam kiedyś taką przygodę. Polecony, znany dentysta zamiast wyrwać mi 8-kę naderwał nerw. Jak trafiłam do innego specjalisty, powiedział że tragicznie postąpił tamten lekarz i zaproponował pomoc w ustaleniu odszkodowania, a ząb mi usunął w narkozie po kawałeczku żeby już nic więcej nie naruszyć.
Niestety okazało się że lekarz partacz jest orzecznikiem ZUS-u i do tego jakąś szychą. Lekarz który obiecywał pomoc wycofał się i sam stwierdził, że nic nie zdziałamy.
To był z 10 lat temu, czucia w dolnej wardze i policzku nie odzyskałam :)

Dodam jeszcze że w ciąży miałam usunięty zdrowy wyrostek, a bóle które doprowadziły do tego "zabiegu" okazały się pochodzić z chorej nerki.

Mój tata był 2 lata leczony na wzdęcia, po czym okazało się że miał raka wątroby (oczywiście zmarł)

Moja teściowa była rok leczona na chroniczne zapalenia płuc, okazało się że miała raka płuca. Organizm był tak wycieńczony atybiotykami na zapalenie płuc, że chemia była zabójcza - zmarła.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #21965 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic Błąd lekarski, a odszkodowanie
Jeśli to było 10 lat temu to pewnie już przedawnione. Ale ja postarałabym się skontaktować z tą komisją przy wojewodzie. A nuż coś da się wskórać? Zapytać nie zaszkodzi.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena