× Choroby i niedyspozycje

sposoby na uszczelnienie naczyń krwionośnych

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20384 przez norcia
Znacie jakieś domowe sposoby (np. zioła) na uszczelnienie naczyń krwionośnych, żeby nie pękały. Od niedawna mam częste drobne wylewy i chciałabym im zapobiec. Na razie biorę rutinoscorbin (rutyna) ale może lepsze byłyby jakieś ziółka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20398 przez jagna
A może przetwory z aronii, ma dużo rutyny. I czarna porzeczka chyba też.

Jagna

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20441 przez ThisIsNotOver
Replied by ThisIsNotOver on topic sposoby na uszczelnienie naczyń krwionośnych
Jeśli poprawisz ogólną wydolność organizmu, to naczynia też się uszczelnią, może zacznij więcej sportu uprawiać, biegać, rowerek? Ziółek niestety nie znam.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20451 przez norcia
Dziewczyno, ruchu to ja mam aż zanadto. I okazji do złapania siniaka równie dużo. Naczynia są kruche i przy byle okazji pękają. :( Podobno taka moja uroda, ale nie chcę z tym się pogodzić i najchętniej piłabym jakieś ziółka wzmacniające naczynia, bo i tak coś trzeba pić.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20473 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic sposoby na uszczelnienie naczyń krwionośnych
Norcia, może takie same ziola jak przy zylakach, czyli przede wszystkim przetwory z kasztanowca. Moze to byc odwar z kwiatow do picia albo gotowy wyciag do kupienia w aptece. Jeszcze cos chodzi mi po glowie, ze dziurawiec wzmacnia naczynia krwionosne. A ze przy okazji poprawia nastroj to warto zrobic sobie kuracje dziurawcowe.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20503 przez norcia
Dziurawiec czasami pijam, ale nie wiedziałam, ze ma też wpływ na naczynia krwionośne. O kasztanowcu w maściach i żelach do smarowania wiedziałam, ale nie pomyślałam, żeby go pić. :S Spróbuję kupić wyciąg, bo chyba będzie wygodniejszy w zastosowaniu. Dzięki Rosemary.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20593 przez ksenia
A może pić sok z aronii? I smaczny i wzmocni naczynia. A jeszcze lepiej ziółka słodzone sokiem z aronii.:)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena