× Choroby i niedyspozycje

Warto zaszczepić się przeciw grypie?

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20537 przez anka
Replied by anka on topic Warto zaszczepić się przeciw grypie?
A czy mydło antybakteryjne nie wysusza za bardzo skóry? No i jeśli antybakteryjne to nie za bardzo działa na wirusy. Ja myję ręce bardzo często ale łagodnym mydłem w płynie. Tyle tylko, że robię to dokładnie i potem dobrze płucze. No i dodatkowo w sezonie grypowym często przemywam klamki i wszelkie uchwyty. Poza tym częste wietrzenie, zdrowe odżywianie i ruch na powietrzu. I to wystarczy, bo nie łapię grypy, a nigdy nie szczepiłam się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20538 przez cyberpunk
Replied by cyberpunk on topic Warto zaszczepić się przeciw grypie?
Kurde napisałam i mi sie skasowało :/

Ogółem - u mnie nie wysusza, stosuje tylko po powrocie do domu praktycznie, nie wiem jakby było gdybym stosowała cześciej. No i ono jest ogólnie anty-zarazkowe, rzeczywiście nazwa niezbyt trafiona w kwestii wirusów.

Co do mycia klamek - w domu ujdzie, ale nei wyobrażam sobie szorowania koszykow na zakupy w supermarkecie czy poreczy w autobusach ;]

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20552 przez anka
Replied by anka on topic Warto zaszczepić się przeciw grypie?
Oczywiście nie chodzi o czyszczenie klamek poza domem tylko w domu. A tak na marginesie to w sezonie grypowym ja mam zawsze w torebce chusteczki antybakteryjne i często będąc na mieście przecieram nimi ręce, gdy nie mogę umyć. I wychodząc z publicznej toalety (np. w hipermarkecie) otwieram drzwi łokciem a nie ręką. I zauważyłam, że coraz więcej ludzi tak robi.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20559 przez krycha
Replied by krycha on topic Warto zaszczepić się przeciw grypie?
Chusteczki antybakteryjne? Masz na myśli takie chusteczki z marketów nasączone jakimś płynem? Myślisz, że one rzeczywiście zabijają bakterie i wirusy?

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20604 przez Martens
Replied by Martens on topic Warto zaszczepić się przeciw grypie?
krycha napisał:

Chusteczki antybakteryjne? Masz na myśli takie chusteczki z marketów nasączone jakimś płynem? Myślisz, że one rzeczywiście zabijają bakterie i wirusy?

Ja osobiście uważam, że tak. Oczywiści najlepiej sprawdza się mydło antybakteryjne, ale uważam, że owe chusteczki też spełniają swoje zadanie.

Co do szczepienia się, najlepszą szczepionką dla każdego człowieka jest mleko matki na samym początku życia które ma znaczenie na dalszy rozwój dziecka to jest baza i taka naturalna szczepionka owszem, ale co do wszczepiania wirusa do ludzkiego układu - nie jestem przekonana.

• Ania
  • Gość
  • Gość
6 lata 6 miesiąc temu #20615 przez Ania
Replied by Ania on topic Warto zaszczepić się przeciw grypie?
Takie chusteczki przydają się na wyjazdy gdzie nie ma miejsca na umycie rąk. Skoro nie wierzysz w chusteczki to są jeszcze żele, takie które nie wymagają użycia wody.

Jeżeli chodzi o szczepienia to z tego co czytałam ostatnio to lepsza jest profilaktyka a najprostszym sposobem zapobiegania jest mycie rąk, najlepiej mydłem antybakteryjnym żeby pozbyć się bakterii i wirusów wywołujących choroby.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #20628 przez cyberpunk
Replied by cyberpunk on topic Warto zaszczepić się przeciw grypie?
Anka - no ja właśnie o tym pisze, że w miejscach publicznych raczej trudno myć klamki ;) dlatego jak pisałam, po przyjściu do domu myje tym mydłem, chusteczki w sumie też dobry patent (na razie po prostu staram sie nie dotykać ust zanim nie umyje rąk).

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena