× Choroby i niedyspozycje

Piekące oczy

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #20440 przez ThisIsNotOver
Replied by ThisIsNotOver on topic Piekące oczy
Mnie często przed snem pieką oczy, ale to chyba dlatego, że kremuję buzię i pewnie ten krem mi się dostaje do oczu ;). Ale ogólnie też mam jakby suche oczy,a słyszałam, że te apteczne krople do oczu są bardzo dobre. Wypróbuję niedługo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #20457 przez annabog
Replied by annabog on topic Piekące oczy
Kahita napisał:

To co za lekarz jak nie pomógł? A co ci było?

Nie wiem co mi było, ale właśnie krople ze świetlikiem pomagały. Jeden okulista powiedział, że mam suche oko i przepisał jakieś krople, po których wkrótce oczy zaczęły mnie jeszcze bardziej piec (chyba z powodu konserwantów), a drugi powiedział, że nie widzi u mnie suchego oka, ale ..... też przepisał krople i też z konserwantami. :(

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #20507 przez chuda
Replied by chuda on topic Piekące oczy
Kahita napisał:

To co za lekarz jak nie pomógł? A co ci było?

Kahita, To, że okulista z publicznej przychodni nie pomógł mnie nie dziwi. Moja mama ma kłopoty z suchym okiem. Jak na początku przez dwie noce z rzędu budził ja ostry ból oka to poszła do okulisty. Ten pobieżnie ją zbadał i powiedział, ze nie wie co jej jest i żeby przyszła jak oko będzie boleć! A oko bolało tylko w nocy. Potem poszła do okulisty prywatnie i od razu dowiedziała się, że najprawdopodobniej to zespół suchego oka i wykonany od razu test Schimmera potwierdził tę diagnozę.
Halina, przy zespole suchego oka pojawiają się bóle jakby coś wpadło ci do oka, masz światłowstręt i krople nawilżające natychmiast przynoszą ulgę. Jeśli nie masz takich objawów to raczej szukaj innej przyczyny.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #20508 przez Martens
Replied by Martens on topic Piekące oczy
Moim zdaniem krople do oczu są dobrym rozwiązaniem - nawet profilaktycznym jeśli siedzimy dużo przy komputerze, albo jesteśmy na słońcu albo w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #20517 przez Coffeenka
Replied by Coffeenka on topic Piekące oczy
Ja znalazłam kiedyś dobre kropelki na zmęczone suche i zaczerwienione oczy. Poleciła mi je pani w aptece. Wiem, że nazwa zaczynała się na S i były w takiej niebiesko-białej buteleczce bodajże. Parę razy widziałam ich reklamę w telewizji, ale to już było dawno. Kurcze one były takie świetne, a nie mogę sobie przypomnieć za nic ich nazwy :angry: Może ktoś wie jak one się nazwywają?

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #20555 przez chuda
Replied by chuda on topic Piekące oczy
To TY widziałaś to opakowanie więc sama powinnaś iść do apteki i je rozpoznać wśród innych opakowań. ;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena