× Choroby i niedyspozycje

Piekące oczy

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20440 przez ThisIsNotOver
Replied by ThisIsNotOver on topic O:Piekące oczy
Mnie często przed snem pieką oczy, ale to chyba dlatego, że kremuję buzię i pewnie ten krem mi się dostaje do oczu ;). Ale ogólnie też mam jakby suche oczy,a słyszałam, że te apteczne krople do oczu są bardzo dobre. Wypróbuję niedługo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20457 przez annabog
Replied by annabog on topic O:Piekące oczy
Kahita napisał:

To co za lekarz jak nie pomógł? A co ci było?

Nie wiem co mi było, ale właśnie krople ze świetlikiem pomagały. Jeden okulista powiedział, że mam suche oko i przepisał jakieś krople, po których wkrótce oczy zaczęły mnie jeszcze bardziej piec (chyba z powodu konserwantów), a drugi powiedział, że nie widzi u mnie suchego oka, ale ..... też przepisał krople i też z konserwantami. :(

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20507 przez chuda
Replied by chuda on topic O:Piekące oczy
Kahita napisał:

To co za lekarz jak nie pomógł? A co ci było?

Kahita, To, że okulista z publicznej przychodni nie pomógł mnie nie dziwi. Moja mama ma kłopoty z suchym okiem. Jak na początku przez dwie noce z rzędu budził ja ostry ból oka to poszła do okulisty. Ten pobieżnie ją zbadał i powiedział, ze nie wie co jej jest i żeby przyszła jak oko będzie boleć! A oko bolało tylko w nocy. Potem poszła do okulisty prywatnie i od razu dowiedziała się, że najprawdopodobniej to zespół suchego oka i wykonany od razu test Schimmera potwierdził tę diagnozę.
Halina, przy zespole suchego oka pojawiają się bóle jakby coś wpadło ci do oka, masz światłowstręt i krople nawilżające natychmiast przynoszą ulgę. Jeśli nie masz takich objawów to raczej szukaj innej przyczyny.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20508 przez Martens
Replied by Martens on topic O:Piekące oczy
Moim zdaniem krople do oczu są dobrym rozwiązaniem - nawet profilaktycznym jeśli siedzimy dużo przy komputerze, albo jesteśmy na słońcu albo w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20517 przez Coffeenka
Replied by Coffeenka on topic O:Piekące oczy
Ja znalazłam kiedyś dobre kropelki na zmęczone suche i zaczerwienione oczy. Poleciła mi je pani w aptece. Wiem, że nazwa zaczynała się na S i były w takiej niebiesko-białej buteleczce bodajże. Parę razy widziałam ich reklamę w telewizji, ale to już było dawno. Kurcze one były takie świetne, a nie mogę sobie przypomnieć za nic ich nazwy :angry: Może ktoś wie jak one się nazwywają?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20555 przez chuda
Replied by chuda on topic O:Piekące oczy
To TY widziałaś to opakowanie więc sama powinnaś iść do apteki i je rozpoznać wśród innych opakowań. ;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena