× Choroby i niedyspozycje

nietrzymanie moczu

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #9280 przez karolina
Replied by karolina on topic O:nietrzymanie moczu
Powinnaś więc unikać wszelkich produktów moczopędnych, w tym kawy i herbaty, ale bez przesady jednak, bo należyta filtracja nerek jest bardzo ważna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Anonim
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 3 miesiąc temu - 6 lata 6 miesiąc temu #13377 przez Anonim
Replied by Anonim on topic O:nietrzymanie moczu
Witam. Proponuję ćwiczyć mięśnie Kegla za pomocą urządzenia Pelvexiser. Można o nim poczytać np. na pelvexiser.pl

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu - 6 lata 6 miesiąc temu #27549 przez panacea
Replied by panacea on topic nietrzymanie moczu
Miałam podobny problem do Twojego i rozwiązałam go ćwicząc mięśnie kegla. Jakbyś chciała się dowiedzieć jakie ćwiczenia robiłam i w jaki sposób to zapraszam tutaj: femudar.com/index.php/profilaktyka/cwiczenia
Wszystko ładnie i przejrzyście opisane. :)
No i chyba najważniejsze: nie mam problemu po dziś dzień :)

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #28156 przez Diagnostyka
Replied by Diagnostyka on topic nietrzymanie moczu
Domowe sposoby na nietrzymanie moczu to przede wszystkim ćwiczenia mięśni Kegla. Jednak polecam, abyś udała się do lekarza, ponieważ dyskomfort, który odczuwasz może być w łatwy sposób zniwelowany.

Pamiętaj, żeby przed zabiegiem zrobić w laboratorium takie badania jak czas krzepnięcia, czar krwawienia, elektrolity, mocz. Dobrze byłoby też wykonać wymaz z pochwy.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu - 6 lata 4 miesiąc temu #28219 przez ninka87
Replied by ninka87 on topic nietrzymanie moczu
Być może jest to jeszcze kwestia infekcji dróg moczowych. Mi na taką przypadłość pomogło Urofuraginum w tabletkach: apteka-internetowa24.com.pl/group/urofuraginum
Zgadzam się również z tym, że warto pomyśleć o konsultacji z lekarzem.
Zdrówka życzę :)

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #34803 przez danuśka24
Replied by danuśka24 on topic O:nietrzymanie moczu
Ciocia miała w wieku 45 l taki problem z nie trzymaniem moczu brała leki wykonywała ćwiczenia ale nie pomagało, lekarz zaproponował zabiegi elektrostymulacji pęcherza, czyli pobudzanie mięśni dna miednicy do skurczu poprzez zastosowanie prądu elektrycznego o określonych parametrach, po tym było lepiej, ale zapewnił długotrwałego efektu niestety, w końcu zastosowano zabieg podwieszenia szyi pęcherza moczowego oraz operacje pętlowe, pół roku i jest dobrze.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37493 przez ICE_GIRL
Replied by ICE_GIRL on topic nietrzymanie moczu
Ale zabieg to już chyba ostateczność. A do tego czasu i tak trzeba sobie jakoś radzić. Z tego co wiem to są specjalne wkładki dla osób z lekkim nietrzymaniem moczu.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena