× Choroby i niedyspozycje

nietrzymanie moczu

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #37525 przez pistacyjka
Replied by pistacyjka on topic nietrzymanie moczu
no dokładnie ale na pewno trzeba sie udać do lekarza żeby zbadał przyczynę bo może się okazać że odpowiednie leki rozwiążą problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu - 3 lata 3 miesiąc temu #38007 przez ICE_GIRL
Replied by ICE_GIRL on topic nietrzymanie moczu
No jasne wizyta u lekarza to podstawa. Bardzo pomagają też ćwiczenie mięśni Kegla :-)
Mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy z wiekiem słabną, dlatego potrzebne jest ich regularne wzmacnianie i ćwiczenie. :) Bardzo pomocne informacje oraz można zamówić próbki wkładek na tena.pl/kobiety/produkty/bezplatna-probka/?teasercmp=women:test-obraz-zacheta

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu - 3 lata 3 miesiąc temu #38278 przez KatarzynkaK
Replied by KatarzynkaK on topic nietrzymanie moczu
Trzeba o tym myśleć wcześniej i ćwiczyć mięśnie kegla. Możemy to przecież robić cały czas. Kulki też będą pomocne. Lepiej działają gdy troszkę się ruszamy, np. krótki spacer. Ten problem dotyka wielu kobiet. Moja zdecydowała się na zabieg laserowy. Nie trzeba iść do szpitala, robią to w gabinetach ginekologii estetycznej jak tu - bonadea-krakow.net.pl/oferta/ginekologia-estetyczna/leczenie-wysilkowego-nietrzymania-moczu-laserem-fotona. Pół godzinki, zero bólu, a ile stresu mniej.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu - 3 lata 3 miesiąc temu #38316 przez karolina053nowak
Replied by karolina053nowak on topic nietrzymanie moczu
jeśli chodzi o domowe sposoby to jedynie przejście się do apteki po np.pieluchomajtki, ewentualnie ćwiczenia :)

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #38570 przez Piłeczka
Replied by Piłeczka on topic nietrzymanie moczu
Taki sam problem ma moja mama i tak na prawdę warto z nim udać się do ginekologa. Wiem, ze można pomóc sobie chirurgicznie. Ale moja mama się nie zdecydowała. Można też ten problem usunąć laserowo w prywatnych klinikach, ale to kosztuje.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #38627 przez celinka
Replied by celinka on topic nietrzymanie moczu
Z nietrzymaniem moczu to nie ma żartów co prawda moja mama stosuje jak na razie te wkładki specjalistyczne tena lady. I pomagają. Ale mam nadzieje że bez operacji się obejdzie;/ chyba że to będzie ostateczność. Ale jak na razie lekarz jej zalecił te wkładki przez jakiś czas a później zobaczymy. Ale mama mówi że i tak o wile lepiej juz jest bo czuje się komfortowo teraz nawet już się tak tego nie wstydzi. No i w końcu nie czuć tego nieprzyjemnego zapachu.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #38630 przez jagoda
Replied by jagoda on topic nietrzymanie moczu
Ale te wkładki nie likwidują przecież problemu, bo nie leczą. To tylko chowanie głowy w piasek. ;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena