× Choroby i niedyspozycje

nietrzymanie moczu

• Gaja
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 6 miesiąc temu #1963 przez Gaja
nietrzymanie moczu was created by Gaja
od jakiegos czasu mam trudnosci z trzymaniem moczu, czasami wystarczy kaszel, kichniecie albo nawet nagly wybuch smiechu zeby popuszczac, w efekcie ciagle musze nosic podpaski. Macie na to jakies domowe sposoby?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1974 przez karolina
Replied by karolina on topic nietrzymanie moczu
Powinnaś chyba zgłosić się do lekarza, bo takie problemy się leczy i są podobno skuteczne leki. Z tego co wiem, pogarsza sytuację kawa i alkohol. Należy także unikać soku grapefruitowego.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1989 przez marzena
Replied by marzena on topic nietrzymanie moczu
Moja ciotka miała też problem z popuszczaniem moczu jak weszła w okres menopauzy. Była u lekarza, który przepisał jej jakieś leki ale nie wiem co. Zalecił poza tym schudnięcie i zmianę diety (fakt, nie odżywiała się za zdrowo). Poza tym miała więcej pić:ohmy: ze względu na zaparcia. Nie wiem co jej pomogło ale "wyrosła" z tego.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2007 przez ewak
Replied by ewak on topic nietrzymanie moczu
Spróbuj ćwiczeń wzmacniających, podobno bardzo skuteczne są w wysiłkowym nietrzymaniu moczu, zwłaszcza w ciąży i po porodzie. Opis ćwiczeń z pewnością znajdziesz w internecie. Wygugluj "ćwiczenia Kegla".

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4627 przez gosiulek23
Replied by gosiulek23 on topic nietrzymanie moczu
Moja mama też miała problem z nietrzymaniem moczu, ale od około trzech miesięcy bierze naturalny preparat FEMURIN. Problem zdecydowanie się zmniejszył. Polecam

• maria
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 11 miesiąc temu #4634 przez maria
Replied by maria on topic nietrzymanie moczu
Ja tez mialam taki problem w okresie przedmenopauzalnym, trwal chyba 3-4 miesiace i sam przeszedl.:)

• Bronia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 10 miesiąc temu #9266 przez Bronia
Replied by Bronia on topic nietrzymanie moczu
Ja mam wrażliwe drogi moczowe odkąd pamiętam, taka moja uroda. Niestety z wiekiem to się pogarsza. A objawia się tym, że znacznie częściej niż inni muszę korzystać z toalety. Na co dzień za bardzo mi to nie przeszkadza, problemem za to staje się w podróży czy np. w czasie oficjalnych uroczystości. Staram się w takich okolicznościach mniej pić,co nie zawsze wychodzi mi na zdrowie. A może są jakieś zioła działające odwrotnie do moczopędnych?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena