× Choroby i niedyspozycje

Zatkane ucho co dalej?

• Agi
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 1 miesiąc temu #19526 przez Agi
Zatkane ucho co dalej? was created by Agi
Witam,
dwa tygodnie temu nurkowałam w jeziorze bez osprzętu tylko w masce na oczy, która osłania również nos. Po kilku dniach zaczęłam gorzej słyszeć (oba uszy) następnego dnia w lewym uchu zaczęło mi szumieć i szumi do dzisiaj. Byłam u lekarza ogólnego, stwierdził, że nie ma zapalenia ucha jak i gardła i ogólnie jestem zdrowa. Odesłał mnie do laryngologa. Laryngolog również stwierdził, że nie ma żadnych stanów zapalnych, ani woskowiny, przedmuchał dziwnym sprzętem i stwierdził, że nie wie co mi jest. Przepisał natomiast lek na alergię, Której nie mam! Słuch miałam stosunkowo niedawno badany (ok. miesiąca temu) jako, że robię uprawnienia na duży samochód. Proszę o pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #19529 przez paulina
Replied by paulina on topic O:Zatkane ucho co dalej?
Laryngolog nie wie co ci jest? To kto ma wiedzieć?! Ręce opadają. Może zostało ci trochę wody w przewodach słuchowych? Wtedy pomaga na ogół skakanie z przekręconą głową aż woda wyleci. A widziałaś wątek o zatkanym uchu? Jest tu .

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #19534 przez alina
Replied by alina on topic O:Zatkane ucho co dalej?
Lekarz przepisał ci lek na alergię, bo często przyczyną szumów jest właśnie alergia. Ale to chyba nie u ciebie skoro masz te szumy po nurkowaniu. A widziałaś ten wątek o szumach: www.cyberbaba.pl/forum/11-Choroby/322-szumy-w-uszach ?

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #19543 przez amanda
Replied by amanda on topic O:Zatkane ucho co dalej?
Agi napisał:

Laryngolog również stwierdził, że nie ma żadnych stanów zapalnych, ani woskowiny, przedmuchał dziwnym sprzętem i stwierdził, że nie wie co mi jest. Przepisał natomiast lek na alergię, Której nie mam!

Niestety, tak to jest z laryngologami, mnie nawet nie przepisał nic na alergię, ale to i lepiej, bo po co miałabym się truć na darmo. Ale zauważyłam, że szum na jakiś czas znikał po masowaniu karku i barków. Nie zaszkodzi spróbować, a miejsca do masażu łatwo znajdziesz, bo będą bolesne.

• Agi
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 1 miesiąc temu #19558 przez Agi
Replied by Agi on topic O:Zatkane ucho co dalej?
Dziękuję, na pewno wypróbuję każdy sposób warto sprawdzić :)

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #19583 przez sabina
Replied by sabina on topic O:Zatkane ucho co dalej?
Z szumami to trudna sprawa. I nie słyszałam o przypadku, by laryngolog coś tu pomógł (chyba, że ucho zatkane woskowiną), zwykle mówią, że trzeba polubić. ;) I czasami te szumy przechodzą same. A może skonsultować neurologa, zwłaszcza jeśli szumy będą się nasilać?

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #19621 przez Sonia
Replied by Sonia on topic O:Zatkane ucho co dalej?
a co ma neurolog do szumów?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena