× Choroby i niedyspozycje

zespół niespokojnych nóg

Więcej
7 lata 2 tygodni temu #18857 przez Antonina
zespół niespokojnych nóg was created by Antonina
Witam, czy jest tu ktoś kto uporał się z zespołem niespokojnych nóg? Cierpi na niego moja mama, moja ciotka i moja starsza siostra, prawdopodobnie dopadnie i mnie, bo to podobno genetyczne. Jak sobie radzicie z tym schorzeniem? Czy w ogóle można je pokonać na zawsze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 2 tygodni temu #18883 przez karolina
Replied by karolina on topic zespół niespokojnych nóg
A Ty martwisz się już na zapas? W dużym stopniu za zespół niespokojnych nóg odpowiedzialny jest niezdrowy styl życia tj.nieodpowiednia dieta, brak ruchu, niewystarczająca ilość snu. I niewłaściwe geny można pokonać zmianą trybu życia. Bo rozumiem, że Twoja mama, ciotka i siostra nie cierpią na cukrzycę czy niewydolność nerek, które często są odpowiedzialne za to schorzenie.

Więcej
7 lata 2 tygodni temu #18896 przez Antonina
Replied by Antonina on topic zespół niespokojnych nóg
Nie, nie chorują ani na cukrzyce ani na nerki. Odżywiają się przeciętnie, ani za dobrze ani źle, ruchu może mają za mało ale ile ludzi się nie rusza i nie maja problemów z tą chorobą, więc to chyba nie to.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #18915 przez muriel
Replied by muriel on topic zespół niespokojnych nóg
A jak u nich objawia się ten zespół? Mają ciągłą potrzebę poruszania nogami? Może warto zaobserwować w jakich okolicznościach to się zdarza? Może związane np. ze stresem?

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #18951 przez Antonina
Replied by Antonina on topic zespół niespokojnych nóg
Nie ze stresem to nie ma nic wspólnego, to jest po prostu genetyczne. To jest uczucie mrowienia i jakby drętwienia w nogach i zdarza się przede wszystkim w nocy, trzeba wstać i rozruszać nogi a potem często trudno zasnąć. Moja ciotka ma to mrowienie dodatkowo w rękach, ale mama i siostra tylko w nogach. Występuje głównie w nocy, ale także w dzień gdy dłużej się siedzi, np w czasie lotu samolotem czy dłuższej jeździe samochodem. Normalnie w dzień to pół biedy ale nie zawsze można wstać i pochodzić sobie. ;)

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #18984 przez Mayka
Replied by Mayka on topic zespół niespokojnych nóg
Nie widziałam, że istnieje taka choroba, niestety nie jestem w stanie nic poradzić, gdyż nie miałam doświadczeń z osobą chorującą na to schorzenie.

"Nad horyzontem błyska się i słychać szczęk żelaza
Nigdy nie będzie takiego lata" Świetliki

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #19019 przez emilly
Replied by emilly on topic zespół niespokojnych nóg
Jeśli przyczyną niespokojnych nóg nie sa choroby to pozostaje tylko zmiana trybu życia, bo pigułką tego nie wyleczysz. Przede wszystkim ruch, zwłaszcza przed snem, rozciąganie nóg i ich masaż. I odstawienie kawy, alkoholu i oczywiście papierosów.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena