× Choroby i niedyspozycje

Helicobacter pylori

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #20718 przez meg
Replied by meg on topic Helicobacter pylori
Aleksandra napisał:

Najgorsze, że gastrolog nie zgodził się na robienie posiewu, żeby sprawdzić na co ta moja bakteria jest wrażliwa i mam brać zestaw antybiotyków zalecanych przy H. pylori, potem zrobić kontrolę i jeśli nadal jest, to brać inny zalecany zestaw z listy, znowu kontrola i powtórka innymi antybiotykami. :( I dopiero jeśli trzecie podejście będzie nieskuteczne to będą robić posiew. A te antybiotyki są paskudne i trzeba je brać przez 2 tygodnie! Czyli np. 3 x 2 tygodnie na darmo! :( :(

To porąbane! Nie dość, że taka procedura naraża cię na utratę zdrowia związaną z nadmierną antybiotykoterapią to i koszt są znacznie większe, bo kilka serii antybiotyków i rozumiem, że po każdej gastroskopia. Nie zapomnij przynajmniej o probiotykach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #20725 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Helicobacter pylori
Gastroskopia dopiero wtedy, gdy trzeba będzie robić posiew. Do samej kontroli skuteczności leczenia wystarczy badanie przeciwciał w kale. Tak powiedział mi gastrolog. Martwią mnie te antybiotyki, ale może uda się za pierwszym podejściem z wspomaganiem manuką. :S

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #20746 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Helicobacter pylori
Nie słyszałam o badaniu kału na H. pylori. To badanie robi każde laboratorium?

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #20761 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic Helicobacter pylori
Badanie kalu na H. pylori rzadko sie robi, bo nie jest zbyt dokladne. Ale jako alternatywa do gastroskopii moze byc.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #20818 przez renia77
Replied by renia77 on topic Helicobacter pylori
Niestety mało które laboratorium robi badanie na H.p z kału.z tego co się orientuję to chyba tylko laboratoria Akademii Medycznnych robią coś takiego. I pewnie dlatego to badanie nie jest takie popularne.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #20855 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Helicobacter pylori
I w dodatku takie badanie nie jest refundowane i moja pani doktór powiedziała, że nie jest proste więc może być drogie. :S

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #20902 przez karolina
Replied by karolina on topic Helicobacter pylori

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena