wielkanoc-photoxpress 2612959

Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, dużo zdrowia, dobrego nastroju, miłych chwil w gronie najbliższych i odpoczynku od codziennych trosk

życzy redakcja CYBERBABY

× Choroby i niedyspozycje

Helicobacter pylori

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18749 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Helicobacter pylori
Wiesz kiedyś miałam ciągle stany zapalne żołądka i dostałam skierowanie do gastrologa, który stwierdził Helicobacter i przepisał końskie antybiotyki + leki przeciwzapalne. No i jakiś czas było dobrze, ale potem objawy stanu zapalnego zaczęły powracać i dlatego myślę, że ta bakteria nie była całkiem usunieta i daje się znowu we znaki. No a przy okazji poczytałam jaka ona paskudna i jakie mogą być konsekwencje i chcę ja usunąć. A co do Candida to myślę, że miódmanuka, którym akurat się leczę pomoże wyeliminować grzyby i myslę, że nawet upora się z nimi łatwiej niż z pylori. Szkoda tylko, ze na pylori trzeba ten miód tak długo brać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18751 przez Ena
Replied by Ena on topic Helicobacter pylori
Wiesz, nie chce Cie zniechecac, ale miodem Manuka nie zalatwisz tego problemu. Gdyby to bylo takie latwe , to nie bylo by tak wielu chorych , ktorzy maja problemy takie jak Ty. Wszystkie fantasytczne lecznicze produkty maja dobra reklame ale kiedy czlowiek proboje sobie jakos pomoc to okazuje sie , ze te wszytskie wspaniale produkty nie dzialaja tak jakbysmy to sobie wyobrazali. JA od roku stosuje diete i rozne "cudowne" srodki a efekty sa ....hm....malutkie, trzeba byc konsekwentnym do bolu i byc niesamowicie cierpliwym , zeby sie doczekac wiekszych efektow. O calkowitym wyleczeniu to nie wiem czy mozna myslec.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18765 przez Aleksandra
Ja wiem, że trzeba być konsekwentnym i stosowac terapię manuka dłużej. na początku też byłam bardzo sceptyczna jeśli chodzi o ten miód, ale chyba dlatego, że nigdzie nie znalazłam zapewnień, że wyleczy z h.pylori na 100% i trzeba stosowac tak i tak przez taki a nie inny okres. Ale poszperałam trochę i myslę, że moze pomóc. Otóż miód manuka nie pozwala tej bakterii wytworzyć filtra ochronnego przeciw kwasom żołądkowym (a jest to jedyna bakteria, która w tak kwasnym środowisku wytrzymuje własnie dlatego, że tworzy wokół siebie filtr ochronny). No i jeśli nie ma filtra to po jakimś czasie powinna paść ofiarą i kwasów i bakteriobójczego składnika miodu. Ale oczywiście to trwa znacznie dłużej niż kuracja antybiotykiem. Minusem takiej terapii jest więc czas i cena terapii, a plusem że to zdrowy i smaczny miodek i przy okazji zniszczy grzyby i drożdżaki. Gdybym była w podbramkowej sytuacji (np. wrzody) to brałabym te antybiotyki, ale to jest naprawdę końska kuracja i jej efektem jest właśnie lawinowy rozrost candidy i innych grzybowych infekcji. Chyba zostanę więc przy miodzie.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18772 przez emilly
Replied by emilly on topic Helicobacter pylori
Ja nie lekceważylabym tej bakterii. Olu a nie miewasz czasem problemów z oczami typu suche oko?

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18778 przez Aleksandra
Ja nie bagatelizuję problemu i dlatego jem ten miód. A z oczami mam problemy, ale to dlatego że sporo siedzę przy monitorze. Większe problemy miałam tez zimą ale to z powodu suchego powietrza.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18800 przez emilly
Replied by emilly on topic Helicobacter pylori
To może być zespół Sjogrena, bo typowym objawem są suche oczy. No i ta H. pylori, która często jest powodem tego schorzenia.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18835 przez Aleksandra
Czyli jak pozbędę się tej bakterii to mogą się skończyć kłopoty z oczami? Byłoby super. :)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena