× Choroby i niedyspozycje

Reumatyzm-rehabilitacja

• Elżbieta
  • Autor
  • Gość
  • Gość
6 lata 10 miesiąc temu #18365 przez Elżbieta
Reumatyzm-rehabilitacja was created by Elżbieta
Znacie gdzieś w mazowieckim dobry ośrodek rehabilitacyjny? Do tej pory jeździłam do kliniki w Nowym Kawęczynie, Kliniki Nowy Dwór ale to jest w województwie łódzkim i powiem szczerze, że to trochę daleko zwłaszcza że nie mam za bardzo z kim dzieci zostawić. Wiem, że Nowy Dwór jest pięknym i dobrym ośrodkiem i chętnie bym tam dalej jeździła ale teściowa jest już osobą starszą i nie ma tyle siły do dzieci co kiedyś a na dodatkową nianię mnie nie stać, z resztą tyle się słyszy o tych nianiach,że nawet trochę bym się bała. Potrzebna mi klinika gdzieś blisko domu. Mam reumatoidalne zapalenie stawów do tej pory brałam masaże, terapie ciepłem i zimnem oraz kąpiele jonowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #18443 przez jagna
Replied by jagna on topic Reumatyzm-rehabilitacja
A pytałaś się lekarza, który cię kierował na te zabieg?

Jagna

• Elżbieta
  • Autor
  • Gość
  • Gość
6 lata 10 miesiąc temu #18529 przez Elżbieta
Replied by Elżbieta on topic Reumatyzm-rehabilitacja
Szczerze to mój lekarz raczej mam wrażenie, że chce jak najszybciej odwalić swoją robotę i lecieć dalej, to straszne ale nic na to nie poradzę :dry: dowiadywałam się trochę o różnych klinikach i ta Nowy Dwór jest bardzo chwalona. Wróciłam i powiem że uważam ją za jedną z lepszych w jakich byłam.

• Kiti
  • Autor
  • Gość
  • Gość
6 lata 10 miesiąc temu #18530 przez Kiti
Replied by Kiti on topic Reumatyzm-rehabilitacja
Nie myślałaś o tym żeby zostawić dzieci u koleżanki?Skoro ta klinika jest taka dobra może warto jednak pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem?

• Magda_art
  • Autor
  • Gość
  • Gość
6 lata 9 miesiąc temu #18780 przez Magda_art
Replied by Magda_art on topic Reumatyzm-rehabilitacja
Hej,
to ja szybko i na temat,opinia z drugiej ręki :) Jeśli chodzi o klinikę rehabilitacji Nowy Dwór to moja mama sobie ją bardzo chwali, była tam już kilka razy. Dodam iż choruje od długiego czasu na reumatyzm i zdążyła już zrobić turne po kilku miejscach w woj. łódzkim/mazowieckim. Więc może nie rezygnuj tak łatwo z tej kliniki i spróbuj rozwiązać jakoś sytuacje z dziećmi :)

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #19920 przez agiczka
Replied by agiczka on topic Reumatyzm-rehabilitacja
hej wszystkim, często zaglądam na ten portal , czytam artykułu o zdrowiu i nie tylko. Wiele problemów rozwiązałam dzięki wam, ale teraz nie mam pojecia co robic.Postanowiłam więc zapytać Was, tu na forum. Nie mogę założyć watku, nie wiem dlaczego, no nie wazne mam problem z babcią- mianowicie po powrocie do Polski po 7 godzinnym locie, babcia zaniemogła zdrowotnie, narzeka na nogę, spuchła jej i nie może chodzić normlanie, nie wiem czego może być to przyczyna, znacie może miejsca w Warszawie, gdzie wykonują specjalistyczne badania, moze USG trzeba? bole reumatyczne to raczej nie sa co? babcia o szpitalu nie chce słyszec, ma alergie. ledwo chodzi a mówi ze wsyztsko jest ok, byłam w przychodni, panie mnie lekko zbyly daly termin na za dwa meisiace... Nie wiem co robić, noge ewidentnie trzeba prześwietlić.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #19923 przez muriel
Replied by muriel on topic Reumatyzm-rehabilitacja
Jeśli to starsza osoba i problemy ma po dłuższym locie samolotem to raczej nie ma co specjalnie się martwić. To najprawdopodobniej zastój krwi w nogach czyli zaburzone krążenie obwodowe spowodowane długotrwałym siedzeniem bez ruchu. Zdarza się nawet u młodszych ludzi. Namów babcie na położenie się z nogami uniesionymi wyżej (albo siedzenie na fotelu "po amerykańsku" czyli z nogami opartymi o blat stołu)i w ogóle ruszanie nogami czy samymi stopami. W ogóle zaleca się osobom latającym na długich trasach (i to nie tylko starszym) co jakiś czas gimnastykowanie stóp, by pobudzić krążenie. Ja tak robię nawet w czasie dłuższej jazdy samochodem, bo inaczej też nogi mi puchną i w dodatku drętwieją.
Powodzenia, daj znać czy babci przeszło.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena