× Choroby i niedyspozycje

Domowe sposoby na zgagę

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #17904 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic Domowe sposoby na zgagę
Krople zoladkowe i mieta? To masz problemy z trawieniem i moze dlatego refluks (zgaga). Robilas gastroskopie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #17935 przez kika19
Replied by kika19 on topic Domowe sposoby na zgagę
Nie narazie jeszcze nie biorę takie tabletki które zapisał mi lekarz i zobaczę co powie za jakis czas.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #17959 przez karolina
Replied by karolina on topic Domowe sposoby na zgagę
felicja napisał:

Zgaga to nie mój problem tylko mojego męża. Robił przeróżne badania i ... nic specjalnego nie znaleziono. :huh:

Czyli robił gastroskopię i badanie pod kątem Helicobacter pylori i wszystko czyste? Az mi się wierzyć nie chce, że gastroskopia nie wykazała refluksu.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #22158 przez felicja
Replied by felicja on topic Domowe sposoby na zgagę
Gastroskopia wykazała reflux i dlatego zgaga. H.pylori też miał ale było usuwanie antybiotykami, a zgaga jak była tak jest. Faktem jest jednak, że nie przywiązuje za dużej wagi do właściwego odżywiania i przede wszystkim pali papierosy, co tez pewnie nie pomaga. Ale przetłumacz coś chłopu. ;)

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #22188 przez halina
Replied by halina on topic Domowe sposoby na zgagę
Jak pali to niech cierpi. B)

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #22201 przez felicja
Replied by felicja on topic Domowe sposoby na zgagę
Też mu to mówię, zwłaszcza, że zgaga to najmniejszy problem związany z papierosami. Na dodatek kiedyś miał zawał i po nim przez 3 miesiące nie palił a potem chciał spróbować czy papieros będzie mu jeszcze smakować. :angry: Wyobrażacie sobie taką głupotę u dorosłego faceta? Ręce opadają.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #23293 przez pauladra
Replied by pauladra on topic Domowe sposoby na zgagę

kika19 napisał: Osoby z takimi problemem powinny unikać spozywania: alkoholu, czekolady, kawy i smażonych potraw. Generalnie lekkostrawne jedzenie

Święta prawda, trzeba tego unikać zwłaszcza na noc. Mnie nie służy tłuste mleko, a zwłaszcza na noc. Lubiłam pić takie mleczko wieczorem na dobry sen i kiedyś nie stwarzało problemów, ale teraz mi nie służy. A jak do takiego mleczka zjem np. kawałek czekolady to zgaga już murowana.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena