× Choroby i niedyspozycje

korzonki?

• karolcia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 1 tydzień temu #1737 przez karolcia
korzonki? was created by karolcia
Mam powtarzające się okresy bóli krzyża a raczej miednicy a przy tym trochę mi niedobrze. Te okresy bólowe pojawiają się praktycznie w okresie zimowym i czasami (ale rzadko) w okresie upałów. Lekarka mówiła, że to mogą być korzonki nerwowe. Kazała mi się wygrzewać. Czy też miewacie coś takiego? Jak sobie pomagacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #1744 przez paula321
Replied by paula321 on topic korzonki?
Jeśli to korzonki to rzeczywiście wygrzewanie chyba najlepsze. Widziałam na stoiskach z rzeczami ze skóry kożuszanej pasy wełniane do wiązania w pasie czy na biodrach, podobno dobrze nagrzewają krzyż i korzonki.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #1805 przez meg
Replied by meg on topic korzonki?
jeszcze lepsze są pasy gorczyczane. Dostaniesz je w niektórych sklepach ze zdrową żywnością. Gorczyca powinna być świeża, tegoroczna.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #1816 przez olga
Replied by olga on topic korzonki?
Ja kiedyś miewałam dosyć często zapalenie korzonków, ale praktycznie tylko w lecie. Wyczytałam jednak gdzieś, że często korzonki wysiadają z odwodnienia i zaczęłam więcej pić a jak pojawiały się pierwsze bóle korzonkowe to wręcz stawiałam przed sobą dużą butlę z wodą i co chwila popijałam po łyku. I to od razu pomagało. Teraz pilnuję się i w upały dużo piję, nawet jak nie jestem spragniona i zapalenia korzonków nie powracają.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #1825 przez karolina
Replied by karolina on topic korzonki?
meg napisał:

jeszcze lepsze są pasy gorczyczane.

Tak, gorczyca jest dobra ale można też stosować woreczki z kminkiem. Ale chyba nigdzie nie dostaniesz ich, trzeba samemu uszyć taki woreczek z płótna, wsypać do niego zwykły kminek przyprawowy, zwilżyć woreczek ciepłą wodą, przyłożyć na bolące miejsce a na to jeszcze termofor. Trochę z tym zachodu ale na pewno pomoże.

Więcej
11 lata 5 dni temu #1851 przez meg
Replied by meg on topic korzonki?
olga napisał:

Ja kiedyś miewałam dosyć często zapalenie korzonków, ale praktycznie tylko w lecie.

Miałam kiedyś w pracy kolegę, który notorycznie miewał zapalenie korzonków w upały. Dostawał zwolnienie lekarskie z zaleceniem, aby wygrzewał korzonki na plaży! Wszyscy strasznie mu zazdrościliśmy takiej choroby i uważaliśmy, że symuluje, bo niby skąd tylko w upalne dni i jeszcze to zalecenie z plażą. A chłopak może rzeczywiście cierpiał i plaża nie dawała mu radości? Nie wiem czy lekarka zalecała mu picie, ale chyba nie, bo pijał raczej mało, czyli jak to w biurze; poranna kawka, potem herbata do śniadania.

Więcej
11 lata 5 dni temu #1858 przez marzena
Replied by marzena on topic korzonki?
Na zapalenie korzonków pomaga również któraś z witamin B, najlepiej w tym czasie zażywać dodatkowo B complex.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena