× Choroby i niedyspozycje

miód manuka

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #21783 przez Kahita
Replied by Kahita on topic miód manuka
mariolka87 napisał:

Tak od czasu do czasu zaopatruje się w miód manuka stosuję go przede wszystkim w leczeniu problemów ze wrzodami żołądkowymi. Pomaga. Kupuję z Vitamarket.pl - jest to autoryzowany importer.

Wydawało się, że importerem jest miodymanuka.pl no ale mogę się mylić. Na wrzody stosujesz ciągle czy "od czasu do czasu"? No i jak efekty i jak długo go stosowałaś. Czy coś jeszcze brałaś?
Z moich nowinek, to powiem, że po świętach wyskoczyło mi coś na buzi, coś jak dwa pryszcze które szybko przerodziły się w ranki. Potem kolejne, i kolejne tak w kilka dni miałam zawaloną buzię czymś co nie chciało się leczyć.
Oczywiście wpadłam w panikę, bo mi powiedzieli, że prawdopodobnie to gronkowiec. Sięgnęłam po miód manuka - zaczęłam nim smarować ranki, a na wieczór przemywać sokiem z aloesu. Po półtora tygodnia wyleczyłam. Uff. Nie wiem co to było, i czy jeszcze wróci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• marianka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
6 lata 6 miesiąc temu #21834 przez marianka
Replied by marianka on topic miód manuka
Tu masz wszystko wyjaśnione: leczeniemiodem.pl/choroby/wrzody-zoladka-i-helicobacter-pyroli/ no i opinie samych użytkowników www.miodymanuka.pl/miod-manuka-zoladek . Ogólnie chodzi o ten składnik aktywny w miodzie z manuki, który hamuje rozwój helicobacter p. Ponoć skutecznie, choć ja używam tego miodu na co innego, wrzodów nie mam więc nie wiem :-)

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #21858 przez sunny
Replied by sunny on topic miód manuka
Ciekawe ;) ile kosztuje to cudo?

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #21860 przez muriel
Replied by muriel on topic miód manuka
Cena nie jest mała, ale jak miodek pomaga nie szkodząc jednocześnie na co innego to warto wydać trochę pieniędzy na zdrowie.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #22529 przez MalwinaS
Replied by MalwinaS on topic miód manuka
sunny tylko uważaj, bo są różne miody manuka. I niektóre mają niższą zawartość tego methylogloksalu i wtedy nie są tak silne. Poza tym wiem, że wiele osób przywozi ten miód np. z UK - ale nie wiem skąd, i czy akurat to ten sam producent bo etykiety różne.Osobiście to wolę mieć z potwierdzoną jakością.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #22555 przez muriel
Replied by muriel on topic miód manuka
Dokładnie tak. Ja widziałam miód manuka nawet w jakiejś aptece, ale w ogóle nie podawali informacji na temat mocy tego miodu więc raczej trzeba go traktować jako po prostu miodek do słodzenia.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #22917 przez winka
Replied by winka on topic miód manuka
Zwróć uwagę na to, że część miodów oznaczona jako Manuka jest wyłącznie miodami smakowymi. Poza tym, te o niższym oznaczeniu nie są tak wartościowe jaki 250+, 400+ czy wyżej. Natknęłam się wczoraj na informację, że ten miód teraz badany jest w kierunku działania na komórki nowotworowe.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena