× Choroby i niedyspozycje

miód manuka

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #18847 przez muriel
Replied by muriel on topic O:miód manuka
Tego akurat nie wiem, ale ja odczekałabym chociaż miesiąc po odstawieniu miodu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #18913 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:miód manuka
Aleksandra napisał:

Dobrze, że mnie uprzedzasz. Poczekam jeszcze z gastrologiem do zakończenia kuracji miodem. Ale w tej sytuacji muszę poczekać jeszcze jakiś czas po zakończeniu kuracji, tylko jak długo?

A jaki czas już miód zajadasz? Ja bym poczekała z kolejnym badaniem co najmniej miesiąc albo i półtora. A już masz jakiekolwiek pozytywne zmiany po włączeniu miodu do codziennej diety? Czytałam opinie, że u części osób najpierw na kilka dni było "pogorszenie" a następnie następowało polepszenie.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #18932 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic O:miód manuka
W sumie to już jem go nieco ponad 2 m-ce ale na początku rozpuszczałam w niewielkiej ilości wody i piłam to na czczo, a na żołądek powinno się go nie rozcieńczać i jeść jakieś pół godziny po jedzeniu, żeby jak najdłużej pozostawał w żołądku. Powinnam więc kontynuować kuracje jeszcze przez 2 miesiące, żeby miód załatwił h.pylori. Czy pomaga? Hmm ... nie mam objawów refluksu czy zapalenia żołądka, może to po miodzie, a może zbieg okoliczności? :S

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #18966 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:miód manuka
Czyli 2 miesiące już bierzesz a będziesz jeszcze brać przez...? Wspomaganie się miodem musi trochę trwać, lepszy efekt osiągniesz jeśli będziesz łączyć z dietą. Daj znać jak skończysz.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #18970 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic O:miód manuka
No tak, już 2 miechy i drugie tyle przede mną. Po 2-3 miesiącach będę chciała sprawdzić czy ta bakteria jeszcze jest. Mam nadzieję, że nie będzie po niej śladu.

• Hanna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 1 miesiąc temu #19148 przez Hanna
Replied by Hanna on topic O:miód manuka
Kahita napisał:

Wspomaganie się miodem musi trochę trwać, lepszy efekt osiągniesz jeśli będziesz łączyć z dietą.

Dieta na helicobacter pylori? Mozesz coś więcej napisac na ten temat?

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #19346 przez kinga
Replied by kinga on topic O:miód manuka
Brokuł i w ogóle kapustne, czosnek, banany. Zobacz Helicobacter pylori naturalnie . Jeśli do tego doda się miód manuka + ewent. zioła przeciwzapalne to może się uda. Ale musi to trwać.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena