wielkanoc-photoxpress 2612959

Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, dużo zdrowia, dobrego nastroju, miłych chwil w gronie najbliższych i odpoczynku od codziennych trosk

życzy redakcja CYBERBABY

× Choroby i niedyspozycje

miód manuka

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18847 przez muriel
Replied by muriel on topic miód manuka
Tego akurat nie wiem, ale ja odczekałabym chociaż miesiąc po odstawieniu miodu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18913 przez Kahita
Replied by Kahita on topic miód manuka
Aleksandra napisał:

Dobrze, że mnie uprzedzasz. Poczekam jeszcze z gastrologiem do zakończenia kuracji miodem. Ale w tej sytuacji muszę poczekać jeszcze jakiś czas po zakończeniu kuracji, tylko jak długo?

A jaki czas już miód zajadasz? Ja bym poczekała z kolejnym badaniem co najmniej miesiąc albo i półtora. A już masz jakiekolwiek pozytywne zmiany po włączeniu miodu do codziennej diety? Czytałam opinie, że u części osób najpierw na kilka dni było "pogorszenie" a następnie następowało polepszenie.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18932 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic miód manuka
W sumie to już jem go nieco ponad 2 m-ce ale na początku rozpuszczałam w niewielkiej ilości wody i piłam to na czczo, a na żołądek powinno się go nie rozcieńczać i jeść jakieś pół godziny po jedzeniu, żeby jak najdłużej pozostawał w żołądku. Powinnam więc kontynuować kuracje jeszcze przez 2 miesiące, żeby miód załatwił h.pylori. Czy pomaga? Hmm ... nie mam objawów refluksu czy zapalenia żołądka, może to po miodzie, a może zbieg okoliczności? :S

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18966 przez Kahita
Replied by Kahita on topic miód manuka
Czyli 2 miesiące już bierzesz a będziesz jeszcze brać przez...? Wspomaganie się miodem musi trochę trwać, lepszy efekt osiągniesz jeśli będziesz łączyć z dietą. Daj znać jak skończysz.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #18970 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic miód manuka
No tak, już 2 miechy i drugie tyle przede mną. Po 2-3 miesiącach będę chciała sprawdzić czy ta bakteria jeszcze jest. Mam nadzieję, że nie będzie po niej śladu.

• Hanna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
6 lata 8 miesiąc temu #19148 przez Hanna
Replied by Hanna on topic miód manuka
Kahita napisał:

Wspomaganie się miodem musi trochę trwać, lepszy efekt osiągniesz jeśli będziesz łączyć z dietą.

Dieta na helicobacter pylori? Mozesz coś więcej napisac na ten temat?

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #19346 przez kinga
Replied by kinga on topic miód manuka
Brokuł i w ogóle kapustne, czosnek, banany. Zobacz Helicobacter pylori naturalnie . Jeśli do tego doda się miód manuka + ewent. zioła przeciwzapalne to może się uda. Ale musi to trwać.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena