× Choroby i niedyspozycje

miód manuka

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #18447 przez Kahita
Replied by Kahita on topic miód manuka
Już chyba byli tacy, co to chcieli produkować Maukę "u siebie" ale się nie udało. A Ty chcesz wspomagać nim leczenie antybiotykowe czy samym miodkiem wyleczyć? Jak samym to drożej i dłużej zdaje się. W ogóle z ciekawości tak zapytam, co na to lekarz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #18455 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic miód manuka
Wiesz, u mnie tak jest, że kilka lat temu miałam dolegliwości ze strony żoładka i gastrolog stwierdziła Helicobacter pylori, przepisała silne antybiotyki+ lek przeciwzapalny (mnóstwo działań ubocznych :( ) i było przez jakiś czas dobrze, poza oczywiście leczeniem konsekwencji antybiotyków. Ale niedawno pojawiły się znowu objawy takie jak poprzednio i tym razem już nie powtarzałam całej tej drogi z gastrologiem itd, zwłaszcza ze czytałam opinie, że na dobrą sprawe nie wiadomo co gorsze H.p. czy antybiotyki + te leki przeciwzapalnie. No i dlatego zaczęłam podjadać ten miód bez chodzenia po lekarzach.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #18462 przez kamilka
Replied by kamilka on topic miód manuka
Oj, to szkoda że nie zainwestowałas chociaż w test na H.p. do samodzielnego wykonania przed i po kuracji miodem. Wiedziałybyśmy przynajmniej czy miodek pomógł.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #18493 przez Aleksandra
Też żałuję że tego nie zrobiłam, nawet zamierzałam ale tak jakoś wyszło, że nie kupiłam testu a kupiłam miód. ;)

Więcej
7 lata 6 dni temu #18495 przez karolina
Replied by karolina on topic miód manuka
Olu, jeśli byłaś już kiedyś leczona na H.Ppylori to test serologiczny raczej jest bezużyteczny, bo wykazuje tylko przeciwciała zwalczające infekcje. A te przeciwciała obecne są we krwi nawet przez kilka lat po wyleczeniu, więc nawet gdybyś była wyleczona z H.pylori przeciwciała nadal byłyby. Wiarygodne byłoby badanie u gastrologa.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #18796 przez muriel
Replied by muriel on topic miód manuka
Tylko że gastrolog też robi najczęściej testy na ureazę i trzeba uprzedzić go, ze zażywa się miód manuka, bo ten miód uniemożliwia bakterii wytwarzanie ureazy i wynik badania może być negatywny a bakteria dalej jest.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #18834 przez Aleksandra
Dobrze, że mnie uprzedzasz. Poczekam jeszcze z gastrologiem do zakończenia kuracji miodem. Ale w tej sytuacji muszę poczekać jeszcze jakiś czas po zakończeniu kuracji, tylko jak długo?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena