× Choroby i niedyspozycje

Dlaczego chudnę?

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #16151 przez Sonia
Dlaczego chudnę? was created by Sonia
Zauwżyłam że mniej więcej od pół roku chudnę mimo że nie zmieniłam ani diety ani stylu życia. A chudnę średnio po 1 kg na miesiąc. Obawiam się, ze to może być na podłozu jakiejś choroby chociaż nic innego mi nie dolega. Czy ktoś miał coś takiego? jaka przyczyna? Czy metabolizm może sam tak się zmienić? :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16159 przez karolina
Replied by karolina on topic Dlaczego chudnę?
A byłaś u lekarza? Robiłaś jakieś badania?

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16174 przez Sonia
Replied by Sonia on topic Dlaczego chudnę?
Podstawowe badania robiłam właśnie jakieś 6 miesięcy temu, bo potrzebne były do nowej pracy. Wyniki były OK. Później nie byłam u lekarza, bo prace mam od niedawna i nie chcę zaczynać od chorowania. I dlatego pytam się was czy to, że chudnę może być normalne. Tak zastanawiam się czy to nie może być spowodowane jakimś podświadomym stresem, bo przyznaję, że zależy mi na pracy i może za bardzo chcę dobrze wypaść? Co o tym myślicie?

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16180 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Dlaczego chudnę?
Często przyczyną chudnięcia jest nadczynność tarczy. Idź do lekarza i weź skierowanie na badanie poziomu tyroksyny. A może zleci od razu inne badania? To nie wymaga zwolnienia lekarskiego, najwyżej jednego dnia przyjdziesz odrobinę później do pracy. ;)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16189 przez Sonia
A czy przyczyną nie może być to że za bardzo przejmuję się pracą? Bo chudnąć zaczęłam jak zaczęłam pracować.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16202 przez karolina
Replied by karolina on topic Dlaczego chudnę?
Może być, ale nie powinno to trwać tak długo. Idź koniecznie do lekarza.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16365 przez Sonia
Dziękuję za wszystkie porady. Byłam u lekarza i mam już wyniki morfologii. Jest w porządku. Na badanie poziomu hormonów tarczycy też pobrali krew, ale jeszcze nie mam wyników. Doktor mówiła, że stres może mieć wpływ na utratę wagi. Więc może samo się poprawi, bo już jakby mniej przejmuję się. :)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena