× Choroby i niedyspozycje

choroba czy tylko stres?

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #16126 przez dominika
choroba czy tylko stres? was created by dominika
Martwię się problemem mojej siostry. Od kilku miesięcy cierpi na różne zaburzenia, których nie da się wyjaśnić badaniami. Cierpi na zawroty i bóle głowy, bóle brzucha i nudności, nagłe ataki potliwości stóp i rąk. Robiła różne badania (krew, mocz, USG brzucha, ekg itp) i nic nie znaleziono, wszystkie wyniki doskonałe. Zaczyna już się martwić i widzę, że to nakręca spiralę i objawy potęgują się. Zastanawiam się czy stres może dawać tak różnorodne objawy. Siostra twierdzi wprawdzie, że nie jest zestresowana, ale widzę jak reaguje choćby na niemożność znalezienia przyczyny dolegliwości. No i dodatkowo te objawy pojawiają się gdy jest poza domem, na uczelni, a zwłaszcza w okresie egzaminów. Nie wiecie co to może być? Do jakiego specjalisty powinna się udać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #16132 przez kinga
Replied by kinga on topic choroba czy tylko stres?
Mnie to wygląda na stres. Wyślij siostrę na zimowe ferie i jeśli po nich będzie ok to będzie miała pewność, że przyczyną jest stres.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #16141 przez halina
Replied by halina on topic choroba czy tylko stres?
Dominika, jeśli to stres to obawiam się, ze żaden lekarz jej nie pomoże jeśli sama za siebie nie weźmie się. Powinna nauczyć się metod relaksacji i możesz jej wytłumaczyć, że to dobre dla zdrowia nawet jak człowiek nie jest zestresowany. Może powinna zapisać się gdzieś na joge, tai chi czy Qigong? Nawet gdyby w końcu okazało się, że te objawy to jakaś poważniejsza choroba to takie zajęcia nie zaszkodzą, a moga naprawde pomóc.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #16147 przez dominika
Replied by dominika on topic choroba czy tylko stres?
Pewnie macie rację, tylko że ja rozmawiam z moją siostrą to ona kategorycznie twierdzi, że nie jest zestresowana. I gadaj tu z taką.;)

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #16171 przez Wega
Replied by Wega on topic choroba czy tylko stres?
To znajdź jakiś kurs np. ogi i powiedz siostrze, ze chcesz się zapisac ale potrzebujesz kogoś do towarzystwa. Może się skusi, bo czego nie robi się dla siostry. ;)

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #16188 przez dominika
Replied by dominika on topic choroba czy tylko stres?
Pomysł dobry ale w moim przypadku nie sprawdzi się, bo nie mieszkamy w sąsiedztwie.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #16211 przez kinga
Replied by kinga on topic choroba czy tylko stres?
Ale możesz rozejrzeć się za jakimś zimowiskiem po sesji i zamówić 2 miejsca, dla siostry i siebie. ;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena