× Choroby i niedyspozycje

bóle krzyża

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #19488 przez Wega
Replied by Wega on topic O:bóle krzyża
np. borowinowe, do dostania w aptekach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #19521 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic O:bóle krzyża
czyli rozgrzewające, widziałam gdzieś pasy usztywniające i jednocześnie rozgrzewające, może to byłoby najlepsze?

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #19655 przez norcia
Replied by norcia on topic O:bóle krzyża
Czytałam gdzieś, że pasy usztywniające to nie najlepszy sposób. Trzeba raczej wykonywać ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające mięśnie grzbietu, bo jak one właściwie nie podtrzymują kręgosłupa to wtedy własnie pojawiają się problemy i bóle.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #19910 przez martakos
Replied by martakos on topic O:bóle krzyża
Zapobiegawczo ćwiczenia jak najbardziej, ale jak już ból się pojawi to ćwiczenia nie są najlepszym pomysłem. Powie Ci to każdy kto boryka się z bólami kręgosłupa. A pas wówczas właśnie podtrzymuje kręgosłup, czyli wyręcza sflaczałe mięśnie. No i dodatkowo rozgrzewa więc likwiduje napięcia mięśni. Ja używam wełnianego pasa jak tylko poczuję sztywność w krzyżu i mi pomaga. :)

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #19918 przez norcia
Replied by norcia on topic O:bóle krzyża
Na istniejący ból może i pomogą, ale nie jest to wyjście na dłuższą metę.

• KINGA
  • Gość
  • Gość
8 lata 2 tygodni temu #20803 przez KINGA
Replied by KINGA on topic O:bóle krzyża
Witam Jestem studentką fizjoterapii. .Piszę pracę licencjacką na temat:" ocena skuteczności terapii prądami TENS u chorych na zespół bólowy odc L-S kręgosłupa". Jestem na etapie zbierania danych i mam do Państwa gorącą prośbę o wypełnienie przygotowanej przeze mnie ankiety. Każda odpowiedź jest dla mnie ważna i przybliża mnie do obronienia tytułu licencjata.Ankieta będzie mi służyła do napisania pracy licencjackiej. Ankieta jest anonimowa, a informacje w ten sposób uzyskane będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. Wypełnienie ankiety trwa ok 3-5min. Mój adres e-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jeśli znalazłaby sie osoba chętna do pomocy bardzo proszę napisać do mnie a prześle ankieta.Z góry dziękuje za pomoc

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #20808 przez garafa
Replied by garafa on topic O:bóle krzyża
No tak, bo w sumie taki pas usztywniający zastępuje nam pracę mięśni, więc po co organizm ma się wysilać, mięśnie wietczeją,

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena