× Choroby i niedyspozycje

bóle krzyża

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #19488 przez Wega
Replied by Wega on topic bóle krzyża
np. borowinowe, do dostania w aptekach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #19521 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic bóle krzyża
czyli rozgrzewające, widziałam gdzieś pasy usztywniające i jednocześnie rozgrzewające, może to byłoby najlepsze?

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #19655 przez norcia
Replied by norcia on topic bóle krzyża
Czytałam gdzieś, że pasy usztywniające to nie najlepszy sposób. Trzeba raczej wykonywać ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające mięśnie grzbietu, bo jak one właściwie nie podtrzymują kręgosłupa to wtedy własnie pojawiają się problemy i bóle.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #19910 przez martakos
Replied by martakos on topic bóle krzyża
Zapobiegawczo ćwiczenia jak najbardziej, ale jak już ból się pojawi to ćwiczenia nie są najlepszym pomysłem. Powie Ci to każdy kto boryka się z bólami kręgosłupa. A pas wówczas właśnie podtrzymuje kręgosłup, czyli wyręcza sflaczałe mięśnie. No i dodatkowo rozgrzewa więc likwiduje napięcia mięśni. Ja używam wełnianego pasa jak tylko poczuję sztywność w krzyżu i mi pomaga. :)

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #19918 przez norcia
Replied by norcia on topic bóle krzyża
Na istniejący ból może i pomogą, ale nie jest to wyjście na dłuższą metę.

• KINGA
  • Gość
  • Gość
7 lata 1 tydzień temu #20803 przez KINGA
Replied by KINGA on topic bóle krzyża
Witam Jestem studentką fizjoterapii. .Piszę pracę licencjacką na temat:" ocena skuteczności terapii prądami TENS u chorych na zespół bólowy odc L-S kręgosłupa". Jestem na etapie zbierania danych i mam do Państwa gorącą prośbę o wypełnienie przygotowanej przeze mnie ankiety. Każda odpowiedź jest dla mnie ważna i przybliża mnie do obronienia tytułu licencjata.Ankieta będzie mi służyła do napisania pracy licencjackiej. Ankieta jest anonimowa, a informacje w ten sposób uzyskane będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. Wypełnienie ankiety trwa ok 3-5min. Mój adres e-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jeśli znalazłaby sie osoba chętna do pomocy bardzo proszę napisać do mnie a prześle ankieta.Z góry dziękuje za pomoc

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #20808 przez garafa
Replied by garafa on topic bóle krzyża
No tak, bo w sumie taki pas usztywniający zastępuje nam pracę mięśni, więc po co organizm ma się wysilać, mięśnie wietczeją,

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena