× Choroby i niedyspozycje

okulary czy soczewki?

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #38461 przez irkagor
Replied by irkagor on topic okulary czy soczewki?
I słusznie. Ja też noszę szkła, a właściwie plastiki, ale głównie jako przeciwsłoneczne, bo to fotochromy i bardzo słabe więc praktycznie nie muszę nosić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #39006 przez MironSach80
Replied by MironSach80 on topic okulary czy soczewki?
Ja jestem zdecydowanie za okularami. Szkła są niebezpieczne, jeśli się nie ma dostępu do na prawdę dobrego okulisty. Jest to też zdecydowanie droższa opcja

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu - 3 lata 3 miesiąc temu #39403 przez Misia
Replied by Misia on topic okulary czy soczewki?
Ja z kolei preferuję zdecydowanie soczewki - zwłaszcza takie, których nie muszę zdejmować na noc (często pracuję do późna przy komputerze i zdarza mi się po prostu nad nim zasnąć :P ) Zgadzam się z Przedmówczyniami, że ogólnie - jest to droga sprawa. Nie zgodzę się jednak z tym, jakoby szkła były "niebezpieczne" lub znacznie droższe. Jeśli któraś z Was będzie zainteresowana odszukaniem czegoś w niższej cenie, mogę polecić sklep, w którym sama kupuję od około roku: piekneoczy.pl/ - potrafią też nieźle doradzić w sprawie wyboru. Cena wynika zapewne z tego, że nie ma tam wielu spośród powszechnie znanych marek, ale te bardziej niszowe często potrafią się dobrze sprawdzić; sama kupowałam u nich korekcyjne, toryczne soczewki i do tej pory z nich korzystam. Tak więc jeśli ktoś będzie szukał - doradzam zajrzeć. I jeszcze odnośnie tego kontaktu z okulistą - nie trzeba koniecznie tego robić, bo w sklepach/aptekach sprzedających produkty tego typu pracują często ludzie, mający specjalizacje w tym kierunku; nie wiem, czy tak jest również w przypadku wymienionej przeze mnie stronki, jednak podejrzewam, że tak. W końcu - soczewki się sprawdzają :)

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #39405 przez irkagor
Replied by irkagor on topic okulary czy soczewki?
No nie, zasnąć przy komputerze? :ohmy: Powinnaś czym prędzej zmienić zwyczaje, bo to źle się skończy.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #41989 przez Anna_Wisz
Replied by Anna_Wisz on topic okulary czy soczewki?
Ogólnie mówi się, że soczewki są praktyczniejsze ale też trzeba pamiętać, że nie każdy może cały czas nosić soczewki. Mam znajoma, która przerobiła już wiele różnych firm i jestem w stanie wytrzymać w soczewkach tylko kilka godzin. Ja osobiście jeszcze nie próbowałam soczewek, chociaż okulary nosze od 2 roku życia.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #41997 przez Blasenik
Replied by Blasenik on topic okulary czy soczewki?
Moim zdaniem okulary ale widzę, że dla wielu osób soczewki są o wiele bardziej praktyczne więc to kwestia gustu :)

system crm - warto usprawnić firmę :)

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #41998 przez Crima
Replied by Crima on topic okulary czy soczewki?
Nie każdy jest w stanie nosić szkła kontaktowe - szczególnie osoby z alergią, gdy przez większość czasu mają załzawione oczy. Okulary są wygodne jeżeli kupi się odpowiednie i dostosowane do wady i kształtu głowy. Pozostaje tylko kwestia wyglądu. Jednym pasują, innym nie.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena