× Choroby i niedyspozycje

okulary czy soczewki?

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #15967 przez petitka
okulary czy soczewki? was created by petitka
Mam niewielką krótkowzroczność ale dochodzi do tego astygmatyzm. W tej chwili noszę (nie zawsze ;) ) okulary i zastanawiam się czy nie zastąpić ich soczewkami. Czy soczewki korygujące krótkowzroczność + astygmatyzm sprawdzają się? Co praktyczniejsze? Niby soczewki estetyczniejsze ale dodatkowo oko trzeba nawilżać itd, może więc nie warto przechodzić na soczewki. :S Co o tym myślicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #15975 przez Vicky
Replied by Vicky on topic okulary czy soczewki?
Wybór między okularami a soczewkami uzalezniałabym od trybu życia. Jeśli jesteś bardzo aktywna, uprawiasz sporty to jednak soczewki będą lepsze. A czy są równie dobre jak zwykle okulary zapytałabym okulisty.Nie dla każdego nadają się więc i tak musisz skonsultować wybór z okulistą.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #15985 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic okulary czy soczewki?
Petitka, rozumiem, że zastanawiasz się nad soczewkami kontaktowymi, czy tak?

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #16016 przez petitka
Replied by petitka on topic okulary czy soczewki?
dokładnie tak, ciągle się waham. Te kontaktowe trzeba ciągle zmieniac więc pewnie drogo wyjdzie, ale z kolei wygodniej nie mieć nic na nosie. :S Zastanawiam się jeszcze nad skutecznością, czy rzeczywiście sa pod tym wzglęem równorzędne, chodzi mi głównie o astygmatyzm,bo krótkowzroczność mam niewielką i na dobrą sprawę mogłabym obyć sie bez okularów.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #16031 przez kamilka
Replied by kamilka on topic okulary czy soczewki?
I tak przed zakupem pierwszych soczewek kontaktowych powinnaś wybrać się do okulisty więc najlepiej jego się doradzić. A jak okulista i potem optyk dobiorą Ci właściwe to następne możesz kupować nawet przez Internet, będzie taniej. A nie możesz mieć i kontaktowych i tradycyjnych i w zależności od okoliczności zakładać albo jedne albo drugie?

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #16066 przez norcia
Replied by norcia on topic okulary czy soczewki?
Mnie się wydaje, że zwykłe okulary są jednak zdrowsze, no i nie wymagają nawilżania oka. A kontaktowe możesz chyba sprawić sobie jako dodatkowe na szczególne okazje, tak jak radzi Kamilka.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu - 3 lata 7 miesiąc temu #32044 przez TeresaD45
Replied by TeresaD45 on topic okulary czy soczewki?
Soczewki są bardzo wygodne zwłaszcza jak się uprawia sport. Tanio można je nabyć w sklepie xxx. Posiadają bogate doświadczenie dlatego oferują tylko soczewki najlepszych producentów. Wiele razy kupowałam u nich soczewki i jestem bardzo zadowolona. pozdrawiam :)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena