× Choroby i niedyspozycje

laptop uczula?

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #15880 przez jaaga
laptop uczula? was created by jaaga
Dziewczyny, zetknęłyście się z czymś takim jak uczulający laptop? Dostałam pod choinkę nowego laptopa i od świąt w nim siedzę i ciągle szczypią mnie oczy. Wygląda, że to może być uczulenie. Czy plastiki laptopa mogą uczulać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #15886 przez karolina
Replied by karolina on topic laptop uczula?
Jeśli to tylko szczypanie oczu to pewnie jest to zespół suchego oka. A przed nowym laptopem dlatego, bo pewnie długo przy nim siedzisz. Rób częstsze przerwy i staraj się często mrugać, powinno pomóc.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #15897 przez jaaga
Replied by jaaga on topic laptop uczula?
Nie, ja tak długo nie przesiaduję przed komputerem. W każdym bądź razie nie dłużej niz przed starym. Staram się mrugać i aż ktoś widzący mnie w komunikatorze, zapytał czy mam problemy z oczami, bo ciągle mrugam. :laugh:
więc to chyba nie suche oko.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #15902 przez halina
Replied by halina on topic laptop uczula?
Jeśli oczy tylko szczypią ale nie są zaczerwienione i nie łzawią to raczej nie jest to uczulenie. Na plastiki oczywiście można być uczulonym, ale w końcu wszystkie laptopy zbudowane sa mniej więcej z takich samych materialów więc nie ma powodu, żebyś nagle dostała uczulenia.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #15917 przez jaaga
Replied by jaaga on topic laptop uczula?
Oczy nie łzawią i nie są czerwone ale mam też trochę katar i pokasłuję czasami ale nie z przeziębienia, to typowy kaszel uczuleniowy.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #15942 przez kinga
Replied by kinga on topic laptop uczula?
Halina, nie do końca masz rację. Plastiki mogą uczulać, a wiadomo, że nowy sprzęt to świeże materiały więc mogą wydzielać więcej lotnych substancji uczulających. To nie dotyczy samych komputerów ale również mebli, lodówek itp.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #15959 przez halina
Replied by halina on topic laptop uczula?
Kinga, rozumiem że płyty meblowe mogą mocno uczulać i plastiki z większych sprzętów, ale laptop raczzej wątpliwy. No może w jakichś skrajnych przypadkach także laptop uczuli, ale to ostatnie akurat wydaje mi się mało prawdopodobne, zwłaszcza, ze u Jagi oczy tylko szczypią a nie łzawią jak przy typowym uczuleniu. Pewnie to efekt suchego oka, a może ma źle ustawione odświeżanie monitora?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena