× Choroby i niedyspozycje

ból nadgarstka

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1553 przez anetka
ból nadgarstka was created by anetka
Wczoraj pogimnastykowałam się z grabiami w ogródku i wieczorem dopadł mnie taki ból w nadgarstku, że nie mogłam zasnąć. Posmarowałam altacetem, bo tylko to miałam, ale niewiele pomogło. Bardziej chyba pomaga zawinięcie bandażem.
Miewacie takie bóle? Co stosujecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1555 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic ból nadgarstka
ja mam to samo jak trochę popracuję w ogródku ale przeważnie pomaga smarowanie maścią przeciwbólową

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1558 przez jagna
Replied by jagna on topic ból nadgarstka
Masz to nie tyle z ćwiczenia co z zimna. Ja też tak miewam ale tylko wiosną albo teraz na jesieni. Chodzi o to, że pracując wyciągasz ręce z rękawów a zimno robi swoje. Pilnuj, żeby ręce były zawsze zakryte.

Jagna

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1565 przez paula321
Replied by paula321 on topic ból nadgarstka
Tak, to jest raczej z zimna a nie przetrenowania. Moja córka kiedyś zażyczyła sobie szkło na biurku (niby po to, żeby pod nim trzymać plan lekcji, różne wzory, słówka itp ale oczywiście były same zdjęcia gwiazd) i od tego zimnego szkła dostała właśnie takiego zapalenia w nadgarstku, że aż miała spuchnięte dłonie.:( Lekarka przepisała masę leków, ale smarowałam jej nadgarstki nalewką żywokostową i potem ciepło opatulałam i szybko przeszło jej bez innych leków. Szkło oczywiście zostało wyrzucone.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1580 przez meg
Replied by meg on topic ból nadgarstka
pomóc powinna jakakolwiek maść rozgrzewająca i zawijanie nadgarstków

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1584 przez anetka
Replied by anetka on topic ból nadgarstka
Sprawa wyjaśniła się, u mnie nadgarstki zbuntowały się przeciążeniem. Juz mi przeszedł ból i wszystko wydawało się w porządku więc wróciłam do pracy w ogrodzie. Zabrałam się za wybieranie dużym podbierakiem liści ze stawu. Oba nadgarstki były szczelnie opatulone długimi rękawami. Namoknięte liście są bardzo ciężkie więc trochę namęczyłam się .... no i znowu mam problem z nadgarstkiem. Czyli jednak przeciążenie, kupiłam właśnie maść żywokostową, zobaczymy czy pomoże.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1604 przez blondynka
Replied by blondynka on topic ból nadgarstka
Też miewałam bóle nadgarstka wiosną i jesienią. To ma nawet nazwę "nadgarstek ogrodnika" czy coś podobnego. Ale znalazłam na to sposób. Otóż ze starego polarka dziecinnego odcięłam rękawy i zrobiłam sobie ocieplacze na nadgarstki. Muszą być z dziecinnego polara (albo ciepłej bluzy czy swetra, ale polar najpraktyczniejszy) żeby były wąskie i dosyć ciasno przechodziły przez dłoń. Jeśli będą za luźne to będą przesuwać się razem z rękawem. Dodatkowo z tego samego polara wycięłam pasy i zrobiłam opaskę na głowę bo mam też skłonność do zapalenia zatok. Te dodatkowe "akcesoria" trzymam na półce razem z czapkami, rękawiczkami, są zawsze pod ręką, dobrze się piorą. Polecam wszystkim ogrodniczkom.:)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena