× Choroby i niedyspozycje

O:sposoby na migreny

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16168 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:sposoby na migreny
No to wygląda, że masz tzw. migrenę skojarzona, bo ona daje takie objawy. A na marginesie to migrena może dawać różne dolegliwości, pozornie nie związane z nią, w tym i zawroty głowy, dolegliwości ze strony serca i oczu (mroczki, nieostre widzenie). No i mogą być różne powikłania, ale one są bardzo rzadko. Pozostaje tylko unikanie przyczyn wywołujących migrenę i nadzieja, że z wiekiem przejdzie, czego ci życzę. :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16172 przez omena
Replied by omena on topic O:sposoby na migreny
samo ma przejsc?,uwazasz ze z wiekiem to minie?

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16179 przez olga
Replied by olga on topic O:sposoby na migreny
Omena, u mnie migreny przeszły same, nawet nie wiem dlaczego. Od lat nie miałam migreny, ani nawet zwykłego bólu głowy a wcześniej były bardzo częste i dokuczliwe.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16217 przez omena
czytalam o tym.Niestety ona moze wrocic i co wtedy?

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16240 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:sposoby na migreny
Omena, trochę więcej optymizmu! Wiesz, ze negatywne myślenie wyzwala negatywne emocje i może mieć wpływ na zdrowie? Powtarzaj sobie cały czas coś w tym rodzaju:"wkrótce pozbędę się ataków migreny i miną bezpowrotnie". Zdrowie często można w ten sposób zaczarować. :)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16257 przez omena
napewno masz racje tylko np w tej chwili bol rozsadza mi głowe i ciezko o optymizm.Oby te bole mineły jak najszybciej...

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #16269 przez olga
Replied by olga on topic O:sposoby na migreny
Omena, a próbowałaś zrobić listę rzeczy, które u ciebie wywołują migrenę? Może wystarczy ich unikać? A poza tym możesz iść do lekarza i dostać receptę na lek przeciw migrenie. Ale musisz wiedzieć na jakim podłożu jest twoja migrena, czyli wiedzieć czy wywołuje ją gwałtowne zwężenie czy rozszerzenie naczyń. I leki trzymać na wypadek gdy nie da się wyeliminować przyczyny. Tylko musisz pamiętać, że tabletkę trzeba zażyć zanim rozwiną się pełne objawy czyli już w fazie aury.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena