× Choroby i niedyspozycje

O:sposoby na migreny

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #15573 przez dominika
Replied by dominika on topic O:sposoby na migreny
Czyli migrenę u ciebie wywołuje zwężenie tętnic, bo do tego dochodzi przy większym wysiłku. I okład zimny pomaga, bo rozszerza tętnice. Czyli powinnaś iść w tym kierunku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #15574 przez zorra
Replied by zorra on topic O:sposoby na migreny
dominika napisał:

Czyli migrenę u ciebie wywołuje zwężenie tętnic, bo do tego dochodzi przy większym wysiłku. I okład zimny pomaga, bo rozszerza tętnice. Czyli powinnaś iść w tym kierunku.

Czyli musze zrobić badanie, czy mam zwęzenie tętnic?

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #15575 przez dominika
Replied by dominika on topic O:sposoby na migreny
Nie, dochodzi do nagłego zwężenia w jakichś okolicznościach i wtedy masz ból głowy. Do zwężenia może dochodzić po gwałtownym wysiłku, niektórych pokarmach albo np. stresie. I trzeba tego unikać.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #15583 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:sposoby na migreny
Zwężająco na naczynia działa i kawa i czekolada i słone produkty i dlatego pewnie wędzona ryba wywołuje u ciebie migrenę, bo wszystkie wędzone produkty mają dużo sodu.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #15624 przez olga
Replied by olga on topic O:sposoby na migreny
Czyli u mnie migreny wywoływało zwężenie naczyń, bo i kawa i czekolada. Ale ciekawe, że teraz mogę pić kawę i jem czekoladę i ... nic, zero migreny. :)

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #15983 przez omena
Replied by omena on topic O:sposoby na migreny
juz po raz kolejny czytam,ze czekolada pomaga na bole migrenowe,nie chce badrzo mi sie w to wierzyc,w jaki sposob?

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #15987 przez olga
Replied by olga on topic O:sposoby na migreny
U mnie alkohol i czekolada kiedyś wywoływała ataki migreny, teraz już nie, nie miewam już w ogóle migren. A dlatego czekolada, że zawiera tyraminę czy coś podobnego, która zwęża naczynia krwionośne. A z tego co wyczytałam wynika, że migrenę wywołać może zarówno gwałtowne zwężenie jak i rozszerzenie naczyń czyli czekolada może szkodzić albo i nie, w zależności od podłoża naszej migreny. Ja pewnie miałam na tle zwężenia naczyń. Całe szczęście, że już to mnie nie dotyczy i mogę zajadać się czekoladą.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena