× Choroby i niedyspozycje

O:sposoby na migreny

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #15116 przez olga
O:sposoby na migreny was created by olga
Ciężka sprawa, sama musisz zanotować okoliczności w jakich ma miejsce atak migreny i eliminować przyczynę. Ale generalnie pomaga spokój, cisza i ciemność, ale wiem że to często trudne do zrealizowania. Ja kiedyś miałam okres migren i myślę, że związane były z pigułką, bo odkąd odstawiłam migreny zniknęły. ;)
The following user(s) said Thank You: dixiebors

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #15126 przez dominika
Replied by dominika on topic O:sposoby na migreny
Moja mama w takich przypadkach kładła na skronie zimny okład i jej pomagało, ale to może zależeć od tego jakie jest podłoże migreny i komuś innemu może nie pomóc. Ale ja spróbowałabym.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #15130 przez magda
Replied by magda on topic O:sposoby na migreny
U mnie migrenę powoduje np. las liściasty i wiatr. Ale wystarczy, że zrezygnuję ze spaceru w takim lesie i migreny nie mam. Gorzej z wiatrem, bo zauważyłam, że coraz częstsze u nas. :(

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #15137 przez margot
Replied by margot on topic O:sposoby na migreny
U mnie to nie pigułka i nie las liściasty. Wiatr może tak, ale wiatr zawsze na mnie źle działał. :( Zimne okłady na skronie raczej słabo u mnie działaja, ale może tylko nie mam wystarczająco dużo cierpliwości. a słyszałyście o teorii, że przyczyna migren może być zakwaszenie organizmu? Jak to sprawdzić?

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #15152 przez olga
Replied by olga on topic O:sposoby na migreny
Ja nie słyszałam, by zakwaszenie miało jakiś związek z migrenami, ale kto wie. Sprawdzić można chyba badając ph krwi. :S

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #15163 przez dominika
Replied by dominika on topic O:sposoby na migreny
Spróbuj na jakiś czas odstawić mięso, tłuste sery itp i zobacz czy będzie różnica. Na odkwaszenie doskonałe są też buraczki, czy to w postaci barszczyku czy jako jarzynka.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #15166 przez jagodzianka
Replied by jagodzianka on topic O:sposoby na migreny
U mojej nastoletniej córki stwierdzono migrenę, pigułek juz nie łyka bo źle sie po nich czuła. Ale szukając przyczyny tych dolegliwości byłam u wielu specjalistów i okulista stwierdził u córki lekkiego zeza, nosi okulary i jeśli chodzi oból głowy to jest trochę mniejszy ale czesto miewa bóle połączone z aurą ( nie wiem jak to dokładnie opisąć ale widzi takie błyski)Jak na razie nie znalazła domowego sposobu na migrenę.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena